Irak: 6 gejów zamordowanych

Ciała dwóch gejów znaleziono w szyickim osiedlu Sadr City w Bagdadzie, morderstwa nastąpiły w zeszły czwartek. Ponadto policja ogłosiła, że cztery osoby homoseksualne zostały zamordowane wcześniej, w marcu. Znalezione ciała miały napisy „pervert” oraz „puppy” na klatkach piersiowych. Oznacza to, że były to tzw. morderstwa honorowe, dokonane przez członków rodzin na mężczyznach posądzanych o homoseksualizm.

Do „uporządkowania” kwestii „pervertów” wzywał wzywał w piątkowych modlitwach szyicki duchowny Sattar al-Battat i to jego apel mógł być inspiracją do mordu.

Za podżeganie do nienawiści oskarżana jest mająca wpływy w Iraku konserwatywna islamska armia Mahdiego. „Od czasów upadku Saddama Husseina sytuacja gejów i lesbijek była jeszcze gorsza. Inwazja Stanów Zjednoczonych zakończyła wprawdzie dyktaturę, ale została zachwiana stabilizacja polityczna, powstał chaos, panowało bezprawie. Taka sytuacja zapewniła mocne wpływy fundamentalistom islamskim.” powiedział Pink News Peter Tatchell, obrońca praw człowieka.

„Osoby homoseksualne są mordowane w swoich domach, na ulicach i w miejscach pracy. Nawet małe podejrzenie o homoseksualizm może kosztować życie. Nie są też oszczędzane dzieci.
Mordercy dokonujący zabójstw mają zaplecze w postaci pro-islamskiego rządu. Zakazane jest każde niezgodne z zasadami religii zachowanie. „

źródło: http://www.pinknews.co.uk/news/articles/2005-11893.html

2 komentarzeIrak: 6 gejów zamordowanych

 • [']

  [Re: Irak: 6 gejów zamordowanych]

  [‚]

 • Tomek

  [Nie dajmy się nabierać ]

  Najprawdopodobniej to robota Mosadu lub CIA, podobnie jak typowe zamachy w meczetach. Prowokacja to bardzo silna broń w tej wojnie i jest bardzo często stosowana. A z homofobią w świecie Islamu wygląda róznie, to np. talibowie byli znani z upodobań homoseksualnych i wielu przywódców polowych miało kochanków, o czym oficjalna, żydowska, zachodnia uparcie propaganda milczy.
  Masom trzeba sprzedawać wizerunek zacofania i barbarzyństwa Islamu.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa