Ani słowa o gejach i lesbijkach

Przy okazji Wielkanocy można było spodziewać się kościelnych kazań o wszystkim, tylko nie o ich wymiarze religijnym. Uwaga te święta są inne! Dostało się in vitro, eutanazji i aborcji, o LGBT było cicho…

Abp Głódź nie mógł się opanować i ponarzekał trochę na powyższe tematy. Słowa przywołuje onet.pl: To z postaw, które nie akceptują Boga i jego praw wyrastają często nagłaśniane i promowane projekty regulacji prawnych, które skierowane są przeciw życiu, przeciw świętości i sprzeniewierzają się w konsekwencji prawom zapisanym na tablicach Dekalogu – dodał hierarcha.

Szkoda, że nie zauważa się osób o innym światopoglądzie.

W kazaniu nie było nic o gejach i lesbijkach. Zastanawiam się, dlaczego? Może w zeszłym roku byliśmy za mało widoczni? Może feministki z lesbijkami okazały się głośniejsze? A może abp Głódź stał się gayfriendly? Z tymi pytaniami zostawiam nas wszystkich – tych, którzy świętują i tych, którzy korzystają z czasu wolnego.

(nj)

4 komentarzeAni słowa o gejach i lesbijkach

 • marcin

  [Re: Ani słowa o gejach i lesbijkach]

  Spokojnie, jeszcze został lany poniedziałek…

 • Szymon Goldman

  [Re: Ani słowa o gejach i lesbijkach]

  PO, ulubiona partia ciot, skutecznie wyrugowała sprawy LGBT z przestrzeni publicznej. PO tym holocauście nie ma powodu do zabierania głosu przez kler. PO prostu już nie istniejemy.

 • mTV

  [Re: Ani słowa o gejach i lesbijkach]

  Nie rozumiem ekscytacji tym, co kto powiedział, a raczej nie powiedział. Skoro znamy ich zdanie, czy nie lepiej naprawde świętować ?

 • nn

  [Re: Ani słowa o gejach i lesbijkach]

  Zgadzam sie z Szymonem, nie ma nas, nie jestesmy wazni i to nie my stanowimy dla biskupów zagrożenie. A co do PO uwielbianej, to myślę, że te badania ostatnie nie były reprezentatywne, choćby z uwagi na formę ich przeprowadzania.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa