Rowan Atkinson ośmiesza się

Rowan Atkinson, odtwórca Jasia Fasoli, skrytykował poprawkę, która ma być wprowadzona do brytyjskiej ustawy antyhomofobicznej. Uchwalona już ustawa pozwala na krytykowanie osób homoseksualnych, w ramach wolności słowa. Poprawka, która ma być wprowadzona niebawem zniosłaby przede wszystkim tzw. mowę nienawiści, ale też zakneblowałaby usta komikom i kabareciarzom.

więcej o całej sprawie:
http://www.pinknews.co.uk/news/articles/2005-11670.html

Trzymamy kciuki za brytyjskie homiki, marząc aby i w Polsce kiedyś powstała ustawa antyhomofobiczna. Dyskusyjne jest jednak zakazywanie żartów z gejów i lesbijek. Bo gdzie postawić granicę, co wolno mówić, a co nie? Są żenujące dowcipy o mydle pod prysznicem i pierdzących gejach, ale jest też „Little Britain”, „Klatka dla Ptaków” i cała kultura queer, której jednym z założeń jest autoironia?

1 komentarz do: Rowan Atkinson ośmiesza się

  • ww

    [Re: Rowan Atkinson ośmiesza się]

    Ja jestem bardzo ostrożny, kiedy chodzi o nowe ustawy tego typu. Mentalności ludzi nie zmienią, a wolnośc mówcy ograniczą.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa