Rosja: morderstwo polityka z seksem homoseksualnym w tle

Choć ofiara – jako pomocnik Aleksandra Babakowa, wicemarszałka Dumy Państwowej i przewodniczącego populistycznej koalicji Rodina (Ojczyzna) – miała doskonałe dojście do serca rosyjskiej polityki, kłamstwem byłoby określenie go jako znaczącej postaci na tamtejszej scenie politycznej. Niestety w tradycyjnie nastawionym społeczeństwie, związek jednej zaledwie zbrodni z gejami, muzułmanami i socjalistycznymi nacjonalistami jest zbyt bulwersujący, by uznać owo zdarzenie za jedno z dziesiątków codziennie popełnianych na ulicach rosyjskich miast morderstw. Homoseksualny wątek został momentalnie podchwycony nie tyle przez tabloidy, ile przez agencje prasowe i poważną prasę codzienną (fakty niezbędne do napisania owej wiadomości czerpię głównie z materiałów agencji informacyjnej Rosbałt), co z pewnością nie wyjdzie na dobre rosyjskiej społeczności LGBT.

Nieważny jest w obecnej sytuacji fakt, iż cała zbrodnia nosi znamiona starannie ukartowanego rabunku, gdzie przygodny seks stanowi zaledwie pretekst do wyniesienia z mieszkania ofiary cennych przedmiotów. Według milicyjnej rekonstrukcji wydarzeń, gdy nieświadomy zagrożenia Bieliajew umówił się przez internet z osiemnastoletnim Ahmedem Mahomedowem, muzułmanin wraz z uzbeckim przyjacielem udali się pod dom ofiary. Pół godziny później, między partnerami seksualnymi wybuchł niejasny konflikt, zakończony brutalnym zadźganiem nacjonalistycznego polityka – milicjanci naliczyli ponad trzydzieści ran kłutych zadanych nożem. Ciąg dalszy zdaje się oczywisty – przestępcy zrabowali wszystkie znalezione kosztowności i ukryli się w nieznanym miejscu.

Przebieg zbrodni zdaje się być banalny, o wiele więc ciekawiej spojrzeć na opisywane zdarzenie z punktu widzenia socjologii, nie zaś kryminalistyki. Czy (wspominając skandal z homoseksualizmem Jörga Haidera) w partii posypią się stanowiska? Jak szerokim echem rozejdzie się ewentualna wewnątrzparlamentarna rewolucja moralna? I wreszcie – jak na prymitywnych skojarzeniach homofobicznego społeczeństwa wyjdą rosyjscy geje i lesbijki?

Ciąg dalszy wkrótce.

(ff)

4 komentarzeRosja: morderstwo polityka z seksem homoseksualnym w tle

 • iGej

  [Re: Rosja: morderstwo polityka z seksem homoseksualnym w tle]

  I znów to samo – polityk skrajnej prawicy, ktory gustuje w młodych arabach. Troche to jednak dziwne…

 • mar

  [Re: Rosja: morderstwo polityka z seksem homoseksualnym w tle]

  kuzwa wstyd sie juz przyznawac ze jest sie gejem :/
  pierdol*** nacjonalisci

  PS.
  a ciekawe kto z lpr i nop jest gejem hehe

 • QUASIMODO

  [Re: Rosja: morderstwo polityka z seksem homoseksualnym w tle]

  Zabili człowieka (a czy to socjalistyczny nacjonalista czy to ważne w sumie szkoda gościa ze się tak wpier… ) Ci co go zabili powinni ponieść surową kare i mam w dupie ze sa gejami ja w ramach poprawności politycznej nie będę za nimi opłakiwał jak będą w anclu robić za panienki.

  Nacjonalista (lewicowy to już rzadkość i rarytas) gejem a co nie pamiętacie Pima Fortuyna no to służę http://pl.wikipedia.org/wiki/Pim_Fortuyn

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa