''Pospieszalski zdziczał''

Cezary Michalski na łamach „Dziennika” zareagował na wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego „tępieniu pedałów” oraz na homofibiczne popisy oratorskie Jana Pospieszalskiego. Tekst ten jest też odpowiedzią na piątkowy apel Roberta Biedronia o konieczności wpisania do kodeksu karnego zakazu szerzenia mowy nienawiści. Wypowiedź Biedronia przeczytaj tutaj.

Wróćmy do Michalskiego, oto garść cytatów:

Czytając Biedronia ostrzegającego przed „homofobicznym językiem nienawiści”, już miałem po prawicowemu solennie się oburzyć, kiedy zobaczyłem poświęcone homoseksualistom wypowiedzi Pospieszalskiego i Cejrowskiego, będące przykładem totalnego zdziczenia. (…)

Pospieszalski zdziczał, a religia mu w tym zdziczeniu pomogła, podczas gdy powinna przeszkodzić. Katolicyzm powinien utrudniać krzywdzenie innych ludzi, ale kiedy występuje pod postacią ideologii, tylko krzywdzenie innych ułatwia.

Pospieszalski nie jest uciskaną mniejszością. Jest katolikiem i heteroseksualistą w kraju katolików i heteroseksualistów. Od lat prowadzi program telewizyjny emitowany w pasmach największej oglądalności. Cieszy się zarówno prawami większości, jak i prawami telewizyjnego celebryty. Właśnie dlatego mniej mu wolno. Powinien nieco bardziej uważać, kiedy mówi o ludziach, którzy są nieco słabsi od niego.
źródło: dziennik.pl.

Głos Michalskiego jest ważny, gdyż jest skierowany do kolegów, a tym samym do prawicowego środowiska, z którego dziennikarz się wywodzi. Szkoda tylko, że rozsądek pojawił się na stronach Dziennika po tekście Korwina-Mikke, po obszernym cytowaniu Cejrowskiego oraz po słowach Pospieszalskiego który solidaryzował się z homofobicznymi wypowiedziami ex-kowboja III RP…

Szanowni redaktorzy z „Dziennika”, po co udzielacie swoich łam na teksty kolegów WC i JP, nie wspominając o JKM? Czy wasi czytelnicy naprawdę chcą czytać o tym do czego służy kiszka stolcowa (czytaj tutaj) albo o tym, że geje to faszyści (czytaj tutaj)? To ma być ten europejski poziom debaty publicznej?

(mt)

5 komentarzy''Pospieszalski zdziczał''

 • royte_pomerantsn

  [Re: ”Pospieszalski zdziczał”]

  No, Michalski, choć generalnie za nim nie przepadam, zasłużył na szacunek – choć kurka, co to za kraj, gdzie uczciwa, spokojna wypowiedź broniąca praw mniejszości atakowanych brutalnie przez przedstawiciela wiekszości powoduje, że autora się chwali? za oczywistość?

 • Marcin

  [Re: ”Pospieszalski zdziczał”]

  Michalski ostatnio sie cywilizuje, choc niestety, ta wpadka z Helena Luczywo i „genetyczna Zydowka” nie byla na miejscu. Dobrze, ze glos rozsadku wyszedl od Michalskiego, bo on jest z tego srodowiska konserwy.

 • Jacek

  [Re: ”Pospieszalski zdziczał”]

  Kiedys to sie nazywalo „odkrywanie Ameryki pod poduszka”. Wzglednie „tydzien dobroci dla zwierzat”. Bo jakos nie potrafie sie zdecydowac i rozplatac meandrow mysli p. Michalskiego.

 • imie-moje

  [Re: ”Pospieszalski zdziczał”]

  sa nieco slabsi od niego?
  ja sie nie czuje slabszy od pana pospieszalskiego, ze o wuce-podboju i JKM nie wspomne;
  takze dzieki czarek, ale jesli probujesz mi sprzedac te twoja marbna gazete, to ja niestety nie jestem juz zainteresowany, ale moze mohery…

 • wandea2007

  [Re: ”Pospieszalski zdziczał”]

  Ludzie kochani! Podobno (tak głosi wieść gminna i nie tylko) osoby tej samej płci zorientowane na siebie są bardziej wrazliwe, delikatne i – sic – wykszłacone. Jesli tak to dlaczego z uporem maniaka powtarzacie, że homofobia to nienawiśc (lub przynajmniej niechęć) do ludzi kochających podobnych płciowo. Wszak homo to człowiek – bez rozróżniania płci i rasy. I jeszcze jedno – dla tych, którzy nigdy nie mieli kontaktu z językiem łacińskim – tolerować to znaczy znosić cierpliwie. Tyle i tylko tyle.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa