- homiki.pl - http://homiki.pl -

Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Zurychu. Z haczykiem.

Posted By Uschi On 31 marca 2009 @ 21:53 In Kraj,Świat | 5 Comments

Nową prezydentką Zurychu wybrana została w niedzielnych wyborach przedstawicielka i radna Partii Socjaldemokratycznej Corine Mauch. Przewaga, jaką zdobyła w stosunku do kontrkandydata zdziwiła nawet ją samą – na swojej stronie internetowej [1] serdecznie dziękuje wyborcom za okazane jej zaufanie, zaś dziennikarzom powiedziała skromnie, że liczyła się nawet z porażką.

Corine Mauch, wieloletnia radna Zurychu z Ramienia Partii Socjaldemokratycznej, obiecała swoim wyborcom, że pod jej rządami Zurych stanie się miastem otwartym, dynamicznym, silnym i solidarnym. W czasach kryzysu zamierza dopilnować, by na rynku inwestycji nie zapanowała histeria, ponieważ przeciwdziałanie negatywnym konsekwencjom kryzysu gospodarczego jest jej zdaniem – co dość oczywiste – priorytetem w zarządzaniu finansami miasta. Zamierza również skupić się na rozwiązaniu problemów mieszkaniowych Zurychu.

Wcale się nie zdziwię, jeśli PT Czytelniczki/Czytelnicy, dotarłszy do tego miejsca, z uniesioną brwią zapytają aleossochozi?

Przygotowując tę notkę oparłam się na materiałach znanych, opiniotwórczych serwisów internetowych Szwajcarii, swissinfo.ch oraz nzz.ch.

Nikt, nigdzie, ani słowem, nie zająknął się o fakcie, że Corine Mauch jest lesbijką.

Ot, tyle.

(sass)


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2009/03/pierwsza-kobieta-na-stanowisku-prezydenta-zurychu-z-haczykiem/

URLs in this post:

[1] swojej stronie internetowej: http://www.corine-mauch.ch/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.