Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Zurychu. Z haczykiem.

Nową prezydentką Zurychu wybrana została w niedzielnych wyborach przedstawicielka i radna Partii Socjaldemokratycznej Corine Mauch. Przewaga, jaką zdobyła w stosunku do kontrkandydata zdziwiła nawet ją samą – na swojej stronie internetowej serdecznie dziękuje wyborcom za okazane jej zaufanie, zaś dziennikarzom powiedziała skromnie, że liczyła się nawet z porażką.

Corine Mauch, wieloletnia radna Zurychu z Ramienia Partii Socjaldemokratycznej, obiecała swoim wyborcom, że pod jej rządami Zurych stanie się miastem otwartym, dynamicznym, silnym i solidarnym. W czasach kryzysu zamierza dopilnować, by na rynku inwestycji nie zapanowała histeria, ponieważ przeciwdziałanie negatywnym konsekwencjom kryzysu gospodarczego jest jej zdaniem – co dość oczywiste – priorytetem w zarządzaniu finansami miasta. Zamierza również skupić się na rozwiązaniu problemów mieszkaniowych Zurychu.

Wcale się nie zdziwię, jeśli PT Czytelniczki/Czytelnicy, dotarłszy do tego miejsca, z uniesioną brwią zapytają aleossochozi?

Przygotowując tę notkę oparłam się na materiałach znanych, opiniotwórczych serwisów internetowych Szwajcarii, swissinfo.ch oraz nzz.ch.

Nikt, nigdzie, ani słowem, nie zająknął się o fakcie, że Corine Mauch jest lesbijką.

Ot, tyle.

(sass)

5 komentarzyPierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Zurychu. Z haczykiem.

 • Arek

  [Re: Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Zurychu. Z haczykiem.]

  No wlasnie. A w polandii, orientacja sexualna glowy nawet najmniejszego miasteczka, bylaby ogloszona juz w naglowku 😉 A potem reszta artykulu nie bylaby na temat tej osoby, co mowi, co obiecuje itd, za to bylaby srednio powazna rozprawka o szkodliwosci seksu analnego.

  xD (nawet jesli mowa o lesbijkach, bo jak nasza Sass zawsze zauwaza – ich nigdy nie widac, sa tylko geje :P)

 • Zen

  [Re: Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Zurychu. Z haczykiem.]

  tam w ogóle nie ma znaczenia, że kandytatka jest lesbijką, tamtejsze media się tym nie ekscytują.

 • x -> zen

  [Re: Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Zurychu. Z haczykiem.]

  jak wykazano w notce 😉

 • Hej!

  [Re: Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Zurychu. Z haczykiem.]

  Tam się tym nie ekscytują. Nie napisali, że jest lesbijką, tak jak nie napisaliby, że jest hetero. Gdyby była. Bo nie jest.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Corine_Mauch

 • Tomek

  [Re: Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta Zurychu. Z haczykiem.]

  Z tolerancją w Szwajcarii aż tak dobrze nie jest jak sie powszechnie uważa, tam nadal silne wpływy ma konserwatywna faszyzująca prawica, która de facto nigdy nie wyrzekła się nazizmu jak to miało miejsce w Niemczech (trochę podobna sytuacja jest w Austrii). Pozatym typowy Szwajcar to burak o bardzo konserwatywnych poglądach. W dodatku to kraju policyjno-wojskowy co widać nawet na ulicach.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa