Mirosławowi O., liderowi LPR, grożą 2 lata więzienia

Jakże lubiany przez homiki legendarny już polityk Mirosław O., za rządów PiS wiceminister edukacji, musi zakończyć wszelkie starania o polityczny powrót. Pod wpływem alkoholu spowodował wypadek samochodowy w Łodzi. Grożą mu dwa lata więzienia.

Mirosław O. jest postacią, do której podchodzimy z należną delikatnością i wyrozumiałością. Jako wiceminister edukacji za rządów PiS starał się, aby geje i lesbijki nie byli narażeni na choroby zawodowe (np. gardła) związane z uczeniem cudzych bachorów. Więcej, pan minister chciał zrobić z wielu z nas rentierów, uprzejmie prosząc, byśmy nie wykonywali wielu zawodów. Jeszcze więcej, za czasów pana wiceministra homiki.pl zasłynęły jako jedna z niewielu stron, do których dostęp miał być zabroniony młodzieży za pomocą skądinąd pożytecznego programu do blokowania treści w necie „Beniamin”.

Poczynania pana ministra tak zachwycały naszą redakcję, że dzisiejszy naczelny wraz ze swym zastępcą oraz przy wsparciu koleżanki z miasta Łódź zainicjowali petycję do premiera, co by ministrowi O. pozwolił odpocząć. Naszą petycję poparło ponad 800 osób, w tym wielu wipów. Pan premier Jarosław Kaczyński nie zechciał się do naszego pisma ustosunkować.

Ostatnio żądne rozrywki media znów zapomniały o Dodzie Elektrodzie i usiłowały zabawiać gawiedź widokiem wydobytego z politycznej zamrażarki, zmęczonego rządzeniem pana Mirosława, wróżąc mu come back. Come backu nie będzie na dobre. Dziś popieramy przemysły spirytusowy i samochodowy. Jakoś nie potrafię skryć satysfakcji, że osoba odpowiedzialna za wiele nieprzespanych z nerwów nocy, grożąca osobom LGBTQ na prawo i lewo, funkcjonuje dziś pod imieniem i inicjałem nazwiska.

Czy wiesz, że…
Mirosław O. jest artystą. Między innymi, jest współscenarzystą filmu z 1997 roku pt. Księga wielkich życzeń Sławomira Kryńskiego (odpowiada ostatnio za To nie tak, jak myślisz, kotku) z Gustawem Holoubkiem i Leonem Niemczykiem.

(mm)

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

7 komentarzyMirosławowi O., liderowi LPR, grożą 2 lata więzienia

 • antenka

  [Re: Mirosławowi O., liderowi LPR, grożą 2 lata więzienia]

  Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy 😉

 • mściciel

  [Re: Mirosławowi O., liderowi LPR, grożą 2 lata więzienia]

  DO PAKI Z NIM!!!!!!!

 • Zen

  [Re: Mirosławowi O., liderowi LPR, grożą 2 lata więzienia]

  Dobrze, ze nie zrobil nikomu krzywdy, mam nadzieje, ze TVN24 i dziennikarz roku przestana go zapraszac do kazdej „dyskusji” o gejcha i lesbijkach!!!

 • syndi

  [Re: Mirosławowi O., liderowi LPR, grożą 2 lata więzienia]

  a czy przypadkiem to nie na orzechowskiego jako autorytet powolywal sie adler atakujac kph?

 • K.

  [Re: Mirosławowi O., liderowi LPR, grożą 2 lata więzienia]

  Co Wy za bzdury piszecie…To katolik i nacjonalista. On (z miłości do Boga i z szacunku do ojczyzny) nie wsiadłby do samochodu pod wpływem alkoholu.

 • Krzysztof Zabłocki

  [Re: Mirosławowi O., liderowi LPR, grożą 2 lata więzienia]

  Generalnie szanuje wszystkich (nawet osoby o zupełnie odmiennych pogladach), ale z konieczności czynię niekiedy wyjątki: Mirosław O. jest dla mnie otóż postacią wyjątkowo odpychającą. I to nie z powodu jego pogladów, ale jego zachowania: wypowiedzi, działalności, agresywności i pogardy dla innych. Pamiętam też jak kiedyś w dyskusji w TVN24 próbował zastraszyc ucznia liceum – jednego z ówczesnych organizatorów protestów przeciw Giertychowi et consortes. Miałem wtedy wrażenie, że czas cofnął sie do pierwszej połowy lat 80-tych, jedynie zmieniły się polityczne barwy.

  Można tylko wyrazic niedowierzanie i ubolewanie, ze ten osobnik ponoc ukończył łódzką filmówkę – wyrazy współczucia dla filmówki (odczuwam tez wręcz wstyd, bo to była wszak uczelnia Romana Polańskiego) z powodu takiego absolwenta.

  Zastąpił go Wierzejski – wart Pac pałaca, chciałoby się powiedziec…

  ten ponoc ukonczył filozofie na UW – tez nie chce sie wierzyc, ale człowiek całe zycie się dziwi…

  Ech… jak to mawiają moi studenci… 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa