Gwałty na lesbijkach w RPA

RPA to kraj, który ma największy odsetek liczby gwałtów na świecie. Organizacja ActionAid opublikowała ostatnio raport, w którym pokazuje przerażające dane: w ciągu ostatniego dziesięciolecia zamordowano tam 31 lesbijek, a tylko jeden morderca został ukarany. Reszta też by mogła ponieść karę, ale policja nie robi nic, żeby doszło do zatrzymania winnych.

Jak podaje gazeta.pl: – To dzieje się bez przerwy, każdego dnia ktoś mi grozi, że mnie zgwałci albo zabije. Że wtedy zrozumiem, co znaczy być dziewczyną – opowiada dziennikarzom brytyjskiego „Guardiana” Zakhe Sowello z Johannesburga. – Najgorsze jest to, że nikt nas nie broni. Przecież bardzo łatwo jest dowieść gwałtu tuż po nim, ale kiedy dziewczyna zgłasza się na policję, oni nic nie robią, a ona następnego dnia widzi, jak gwałciciel spokojnie chodzi po ulicach!

Autorzy raportu wykazali, że gwałciciele mają za cel zmianę orientacji seksualnej: Sprawcy nazywają to „gwałtem naprawczym”, bo wierzą, że zgwałcona kobieta zmieni orientację seksualną – tłumaczy Zanele Twala, szefowa ActionAid. – To kolejna przerażająca forma przemocy wobec miejscowych kobiet. – Codziennie słyszę, że zasługuję na gwałt – opowiada cytowana w raporcie kobieta. – Wrzeszczą: „Jeśli cię zgwałcę, nauczysz się być prawdziwą kobietą i wreszcie zrozumiesz, jak smakuje mężczyzna!”.

Nie rozumiem jak rząd RPA, może być obojętny na taki proceder. Dorabianie ideologii do gwałtów na zasadzie „poczucia prawdziwego mężczyzny” jest po prostu chore i zasługuje na najwyższą karę. Warto sobie przypomnieć, że także w Polsce, co jakiś czas wraca temat leczenia z homoseksualizmu, zwłaszcza w skrajnie konserwatywnych mediach – być może metoda jest inna, ale skutek ten sam – dramat człowieka. Prawie rok temu została zabita w Johannesburgu działaczka na rzecz uprawnienia homoseksualistów w Południowej Afryce. Jak się okazuje po tamtym wydarzeniu niewiele się zmieniło.

(nj)

2 komentarzeGwałty na lesbijkach w RPA

 • Uschi

  [Re: Gwałty lesbijek w RPA]

  to obrzydliwe, straszne, oburzające 🙁
  i niestety nasuwa się pytanie, w ilu męskich głowach poza RPA siedzą takie poglądy? 🙁

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: Gwałty lesbijek w RPA]

  W polsce tez to sie zdarza. Nie watpie ze zadziej, ale i jeden przypadek to jeden za duzo. A potem to samo co w Afryce. Policja nic, sady nic, wszedzie pelne wsparcie… dla sprawcy – „nalezalo sie”, „zaslugiwala”, „dobra metoda”, „i co, pomoglo?”.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa