Gejowski pocałunek Pete'a Doherty'ego

Pisaliśmy jakiś czas temu o gejowskim pocałunku w teledysku zespołu Boyzone: http://www.homiki.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=2751&catid=18.

Pete Doherty jest artystą znanym czytelnikom pudelków głównie z nadużywania narkotyków i wystawiania się w tym stanie na obiektywy aparatów fotograficznych. I tym razem postanowił zszokować publikę. Pocałunek pojawia się na końcu dosyć monotonnego, podwórkowego teledysku. Dwóch chłopców gra w piłkę, po czym się całuje.

video:
http://www.youtube.com/watch?v=qjIO-AJlFoU

Właściwie byłby to koniec historii, gdyby nie bujna przeszłość Pete. Chłopiec, zanim został wokalistą zespołu The Libertynes i celebrytem, był – jak to się mówi na fachowych portalach – escortem, czyli po dawnemu prostytutką.

Pracowałem w barze, sprzedawałem dragi, pracowałem na budowie, pisałem wiersze na nocnej zmianie w „The King's Head” – i spuszczałem stare królowe za 20 funtów. Pamiętam, kiedy zostałem zabrany do Mews House na Chelsea, do starego nudnego borsuka. Był trochę naiwny. Kiedy zasnął, zamknąłem go w jego pokoju, zawiązując parę spodni wokół jego głowy i rąbnąłem wszystkie dolary, jakie miał w szufladzie. Pewnie dalej tam leży, z erekcją, i słucha radia Classic FM. – wyznał Pete w swojej biografii, spisanej Petera Walsha.

Jednakże, warto zaznaczyć, że teledysk jest miły dla oka, mimo pojawiających się gier zespołowych z piłką w roli głównej. Tylko zupełnie nie rozumiem, skąd Pete tak nie lubie Classic FM. Przecież to najlepsza stacja dla królowych w wieku popoborowym.

źródło: http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/showbiz/music/article2267546.ece

[pb]

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

1 komentarz do: Gejowski pocałunek Pete'a Doherty'ego

  • zewsząd i znikąd

    [Re: Gejowski pocałunek Pete Dohertego]

    Prawidłowa pisownia: Pete’a Doherty’ego, Libertines. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć, jak np. nastoletni fani robiący stronę o jakiejś grze strzelają byki (choć i tak źle to o nich świadczy), ale poważny portal nie powinien tak robić. Istnieją reguły odmiany obcych nazwisk po polsku i warto ogólnie pamiętać o tym, że ortografia to coś więcej niż narzędzie uprzykrzania życia.
    A scenka sama w sobie ładnie wygląda, ale i tak nie znoszę Doherty’ego. Inna sprawa, że zaćpane gwiazdeczki są też w jakimś sensie ofiarami kultury.

    kor. – dzienx za zwrócenie uwagi

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa