Geje od Mao Tse Tunga

Biskup Tadeusz Pieronek sprzeciwia się nowej ustawie medialnej – i jej działaniu dyskryminacyjnemu – w imię obrony całej tradycyjnej Europy. A ja się pytam, jakiej Europy? Tej od Łukaszenki?

Nowy projekt ustawy przygotowują PO, PSL i SLD. Dziwna mieszanka. W każdym razie, zamiast zapisu o ochronie wartości chrześcijańskich, znajduje się zapis zakazu dyskryminacji ze względu na płeć, wyznanie, narodowość, rasę i uwaga, uwaga: orientację seksualną! Tak, to prawda.

Jak podaje onet.pl: „Bp Pieronek uważa, że to błąd. – To element nowej ideologii, która moim zdaniem nawiązuje do myśli Mao Tse Tunga: wszyscy mają być równi i nie ma żadnych wartości nadrzędnych. Po prostu jest to pogoń za modą, która moim zdaniem jest niebezpieczna, bo prowadzi do relatywizmu. To nowa ideologia ludzi, którzy kierują się zupełnie innymi wartościami niż cała tradycyjna Europa – mówi”.

Ciekawe, którą część Europy miał na myśli biskup Pieronek? Wschód z Łukaszenką? Być może jest tam tradycyjnie, ale w nieco innym sensie. Można na przykład trafić całkiem za darmo do aresztu, także w przypadku osoby duchownej. Inne atrakcje też są ciekawe, ale mniejsza z tym. Taki zapis byłby z pewnością sukcesem i orężem walki z różnymi, szkalującymi środowisko LGBT programami czy materiałami w mediach, zwłaszcza tych konserwatywnych.

(nj)

3 komentarzeGeje od Mao Tse Tunga

 • Krzysztof Zabłocki

  [Pieronek sucks]

  co sie tam Pieronkiem przejmowac – to dla mnie postac totalnie beznadziejna – wylansowala go „Gazeta” i tak juz pozostalo – ale to homofob straszny i w ogole facet beznadziejny i pelen jadu…

  czasem pisowską prawice zaatakuje (podobnie jak Niesiol) – i to jedyny plus jego…

 • QUASIMODO

  [Re: Geje od Mao Tse Tunga]

  Tak Mao Tse Tung orędownik gejowskiej sprawy hahahaha

 • Kan

  [Re: Geje od Mao Tse Tunga]

  Uważam, że jeśli zacznie się publiczna debata na temat tej ustawy (a są to kwestie światopoglądowe, więc raczej jest to nieuniknione), to KPH, jako przedstawicielstwo naszej, homoseksualnej społeczności, powinno zająć w tej sprawie jasne i czytelne stanowisko. Uważam, że już czas na lobbing, bo inaczej wykreślą te dwa słówka i nigdy nie zobaczymy na ekranach nic ‚niechrześcijańskiego’.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa