- homiki.pl - http://homiki.pl -

Wielka Brytania: homofobom wstęp wzbroniony

Brytyjska służba graniczna Wielkiej Brytanii (UK Border Agency) odmówiła prawa wstępu na terytorium Fredowi i Shirley Phelps, członkom Westboo Baptist Church ze Stanów Zjednoczonych. Ojciec i córka są znani z szerzenia mowy nienawiści, skierowanej zwłaszcza wobec osób homoseksualnych. Phelpsowie mieli zamiar wystawić sztukę „The Laramie Project”, opowiadającą o mężczyźnie zabitym za to, że jest gejem.

Rzecznik UK Border Agency powiedział, że służba graniczna jest przeciwna „ekstremizmom w jakiejkolwiek formie”. „Te dwie osoby były zaangażowane w nieakceptowalne zachowania, polegające na rozniecaniu nienawiści przeciwko określonym grupom społecznym. Nie będziemy pozwalać osobom rozpowszechniającym zachowania eksternistyczne, szerzących nienawiść i przemoc na wstęp do Wielkiej Brytanii. Polityka zakazu wstępu jest kierowana na wszystkich, których celem jest wzbudzanie niepokojów i prowokowanie innych do przemocy, ze względu na ich pochodzenie oraz wierzenia.

Warto dodać, że w zeszłym tygodniu UK Borded Agency odmówiło wstępu Geertowi WIldersowi, holenderskiemu politykowi, znanemu z wystąpień antymuzułmańskich.

Działanie UK Border Agency jest wzorowym przykładem realizacji wizji państwa, które przyznaje się do wszystkich swoich obywateli, i dba o to, by żaden mieszkaniec wielokulturowego tygla Zjednoczonego Królestwa nie czuł się dyskryminowany. Przykład idzie z góry.

W Polsce osoby siejące nienawiść pozostają bezkarne. Jak grzyby po deszczu rosną nam kolejne przykłady polityków, duchownych i celebrytów pletących brednie, obrażających innych, a także zdrowy rozsądek. Mamy więc cyrk w postaci Jerzego Roberta Nowaka, Tadeusza Rydzyka, Janusza Korwina Mikke, Romana Giertycha i Joli Rutowicz.

źródło: http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/hampshire/7898972.stm [1]