Wielka Brytania: homofobom wstęp wzbroniony

Brytyjska służba graniczna Wielkiej Brytanii (UK Border Agency) odmówiła prawa wstępu na terytorium Fredowi i Shirley Phelps, członkom Westboo Baptist Church ze Stanów Zjednoczonych. Ojciec i córka są znani z szerzenia mowy nienawiści, skierowanej zwłaszcza wobec osób homoseksualnych. Phelpsowie mieli zamiar wystawić sztukę „The Laramie Project”, opowiadającą o mężczyźnie zabitym za to, że jest gejem.

Rzecznik UK Border Agency powiedział, że służba graniczna jest przeciwna „ekstremizmom w jakiejkolwiek formie”. „Te dwie osoby były zaangażowane w nieakceptowalne zachowania, polegające na rozniecaniu nienawiści przeciwko określonym grupom społecznym. Nie będziemy pozwalać osobom rozpowszechniającym zachowania eksternistyczne, szerzących nienawiść i przemoc na wstęp do Wielkiej Brytanii. Polityka zakazu wstępu jest kierowana na wszystkich, których celem jest wzbudzanie niepokojów i prowokowanie innych do przemocy, ze względu na ich pochodzenie oraz wierzenia.

Warto dodać, że w zeszłym tygodniu UK Borded Agency odmówiło wstępu Geertowi WIldersowi, holenderskiemu politykowi, znanemu z wystąpień antymuzułmańskich.

Działanie UK Border Agency jest wzorowym przykładem realizacji wizji państwa, które przyznaje się do wszystkich swoich obywateli, i dba o to, by żaden mieszkaniec wielokulturowego tygla Zjednoczonego Królestwa nie czuł się dyskryminowany. Przykład idzie z góry.

W Polsce osoby siejące nienawiść pozostają bezkarne. Jak grzyby po deszczu rosną nam kolejne przykłady polityków, duchownych i celebrytów pletących brednie, obrażających innych, a także zdrowy rozsądek. Mamy więc cyrk w postaci Jerzego Roberta Nowaka, Tadeusza Rydzyka, Janusza Korwina Mikke, Romana Giertycha i Joli Rutowicz.

źródło: http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/hampshire/7898972.stm

7 komentarzyWielka Brytania: homofobom wstęp wzbroniony

 • Arek

  [Re: Wielka Brytania: homofobom wstęp wzbroniony]

  To sie nazywa europejskie panstwo 🙂

 • Przemek

  [co za absurd!]

  Powiedzieć, ze muzułmanie chca nas, Europejczyków wyrżnąć, jest karalne? Powiedzieć, ze według jakiejś religii sex gejowski to grzech, to tez karalne? A gdzie tu wolność słowa? Popadamy w absurd totalitaryzmu pod płaszczykiem demokracji… Jeśli chodzi o muzułmanów (arabskich i nie tylko), to chyba jasne, ze oni DOSŁOWNIE by wyrżnęli gejów.

 • SA

  [Re: Wielka Brytania: homofobom wstęp wzbroniony]

  Do Przemka:
  1.Piszesz: „Powiedzieć, ze muzułmanie chca nas, Europejczyków wyrżnąć, jest karalne?”
  Właśnie to powiedziałeś i jakoś nie boisz się kary – przynajmniej na tym świecie.

  A więc co ? – po prostu KŁAMIESZ I SIEJESZ NIENAWIŚĆ

  2.Piszesz:”Powiedzieć, ze według jakiejś religii sex gejowski to grzech, to tez karalne?”

  Proszę podaj paragraf bo ja takiego nie znam. Mam inne zdanie co do seksu, ale szanuję twoje – nie musisz tego robić.

  3.Piszesz:”Jeśli chodzi o muzułmanów (arabskich i nie tylko), to chyba jasne, ze oni DOSŁOWNIE by wyrżnęli gejów.”
  Nie, nie jest jasne. !!!!! Jest to kolejne KŁAMSTWO i sianie nienawiści.

  Powiedziałeś trzy zdania i trzy razy skłamałeś. Jeśli istnieje Bóg, a ja w to wierzę, splugawiłeś właśnie trzy razy wszystko co dla ludzi uczynił. I jego śmierć także. Nie wiem, na jakiej lekcji religii uczono cię zasad wiary chrześcijan, ale zapewniam cię Europejczycy nie mają monopolu na zbawienie, a najważniejszym przykazaniem jest przykazanie miłości. No ale to chyba jakaś inna religia niż Twoja?

 • mgr Arkadiusz Pienkowski

  [Re: Wielka Brytania: homofobom wstęp wzbroniony]

  Oby i w Polsce instytucje panstwowe dbaly o to, aby zaden z obywateli Polski i osob przebywajacych na terenie Polski nie byl dyskryminowany z jakiegokolwiek powodu – w koncu jestesmy PANSTWEM DEMOKRATYCZNYM a to do czegos zobowiazuje.

 • Lilianne E. Blaze

  [Re: co za absurd]

  Absurdem bylaby tolerancja dla nietolerancji, albo wolnosc ograniczania wolnosci.

  Ale widze ze niektorym mozna tlumaczyc ad nauseam i nie dotrze.

  Wolnosc slowa to nie jest wolnosc dla 1) mowy nienawisci, 2) szerzenia falszywych informacji.

  Wiesz w ogole kto to jest Phelps i jakie jest jego ulubione zajecie? Demontracje na pogrzebach pod haslami typu „God hates fags” (oczywiste) i „God hates America” (pogrzeby zolnierzy poleglych w Iraku etc). To nazywasz „wolnoscia slowa”? Prawo do plucia innym w twarz?

  A muzulmanie to nie tylko Al Kaida i Hamas.

 • boge

  [Re: Wielka Brytania: homofobom wstęp wzbroniony]

  To teraz mogą szerzyć nienawiść eksternistycznie, z USA 🙂

 • [Re: Wielka Brytania: homofobom wstęp wzbroniony]

  Phelps chciał wystąpić przeciw wystawieniu sztuki a nie wystawić ją, błąd w tłumaczeniu.

  No więc jak traktować niedopuszczanie do dyskusji kogoś o innych poglądach niż my? No i co analogicznie powinno zrobić USA? Zesłać Phelpsów na banicję?
  Moim zdaniem nie można kogoś banować, choćby nawet szerzył nienawiść. Należy zrobić co w naszej mierze, by ludzie byli świadomi i nie zwracali na idiotów uwagi, tudzież nawracać idiotów, ale zabraniać im mówić?
  W tym jednak przypadku jest łatwiej, bo facet ewidentnie łamie prawo. Pytanie zatem bardziej czemu ten facet w ogóle może się poruszać na przestrzeni większej niż 2m2

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa