- homiki.pl - http://homiki.pl -

Urodzone w Walentynki

[1]

5-letnie dziecko potrafi skakać na jednej nodze, jeździć na rowerze oraz chwycić piłkę. Umie narysować człowieka, opowiedzieć program telewizyjny, liczyć do 10, a także fantazjować i samodzielnie wynieść śmieci. Wszystko się zgadza. Większość tych rzeczy potrafimy już zrobić. Jedynie łapanie piłki musimy jeszcze poćwiczyć.

Dziś stuknęło nam pięć lat. Homiki.pl mają za sobą erę raczkowania i stawiania pierwszych kroków. Cieszymy się, że dzięki ogromnej pracy mnóstwa osób, którzy bezinteresowanie nam pomagają (tzn. bez jakikolwiek honorariów – co w Polsce jest rzadkością) stajemy się coraz bardziej znanym i poważanym medium. Nieustające dzięki Wszystkim! To dzięki nim stale powiększa się grono czytelników i czytelniczek, coraz bardziej interaktywne i współtworzące Homiki.pl. Z dumą możemy się pochwalić, że w każdym tygodniu na homiki.pl zagląda ponad 10 tysięcy osób; stała grupa czytelników to ponad tysiąc osób. I nie jesteśmy jakąś tam byle jaką stroniczką szarej strefy. Mamy swoje numery 1689-7595, które otrzymaliśmy w Bibliotece Narodowej jako legalne czasopismo.

Aby było jeszcze lepiej i piękniej pół roku temu opiekę formalną nad wirtualną rzeczywistością Homików przejęło Stowarzyszenie Otwarte Forum. Pozwoli nam to na prowadzenie profesjonalnego serwisu dziennikarskiego oraz na realizację przedsięwzięć nie tylko w internecie. Trzymajcie za nas kciuki.

Na początku było słowo – homiki. Chwilę później powstał wortal. Założyliśmy sobie, że nie będzie to kolejna strona nastawiona na masową oglądalność. Homiki.pl miały być wortalem edukacyjnym dla mniejszości seksualnych, ale także dla ich rodzin, znajomych oraz całego środowiska, w którym żyją. Chcemy obalać mity i stereotypy związane z osobami homoseksualnymi, biseksualnymi, transami/etkami i innymi, które z powodu swojej odmiennej seksualności czują się wykluczane ze społeczeństwa. Mamy ambicję przyczynić się do polepszenia akceptacji gejów i lesbijek w Polsce. W założenia portalu wpisaliśmy jego nieustanny rozwój, interaktywną wymianę informacji, kontakt i stałą współpracę z naszymi użytkownikami. Nieustająco jesteśmy otwarci na każdą osobę pragnącą poświęcić swój czas i zdolności dla rozwoju homików.pl!

Wortal homiki.pl jest dla tych wszystkich, którzy trwają w miłości lub jej wciąż poszukują; zapominają się w niej lub od niej uciekają. Jest także dla tych, którzy nie wierzą, że miłość istnieje. Może dlatego pierwsza odsłona homików była właśnie w Walentynki?

Pozdrawiamy
ojcowie założyciele:
Piotr Bukowski, Jerzy Piątek, Paweł Walczak