Urodzone w Walentynki

5-letnie dziecko potrafi skakać na jednej nodze, jeździć na rowerze oraz chwycić piłkę. Umie narysować człowieka, opowiedzieć program telewizyjny, liczyć do 10, a także fantazjować i samodzielnie wynieść śmieci. Wszystko się zgadza. Większość tych rzeczy potrafimy już zrobić. Jedynie łapanie piłki musimy jeszcze poćwiczyć.

Dziś stuknęło nam pięć lat. Homiki.pl mają za sobą erę raczkowania i stawiania pierwszych kroków. Cieszymy się, że dzięki ogromnej pracy mnóstwa osób, którzy bezinteresowanie nam pomagają (tzn. bez jakikolwiek honorariów – co w Polsce jest rzadkością) stajemy się coraz bardziej znanym i poważanym medium. Nieustające dzięki Wszystkim! To dzięki nim stale powiększa się grono czytelników i czytelniczek, coraz bardziej interaktywne i współtworzące Homiki.pl. Z dumą możemy się pochwalić, że w każdym tygodniu na homiki.pl zagląda ponad 10 tysięcy osób; stała grupa czytelników to ponad tysiąc osób. I nie jesteśmy jakąś tam byle jaką stroniczką szarej strefy. Mamy swoje numery 1689-7595, które otrzymaliśmy w Bibliotece Narodowej jako legalne czasopismo.

Aby było jeszcze lepiej i piękniej pół roku temu opiekę formalną nad wirtualną rzeczywistością Homików przejęło Stowarzyszenie Otwarte Forum. Pozwoli nam to na prowadzenie profesjonalnego serwisu dziennikarskiego oraz na realizację przedsięwzięć nie tylko w internecie. Trzymajcie za nas kciuki.

Na początku było słowo – homiki. Chwilę później powstał wortal. Założyliśmy sobie, że nie będzie to kolejna strona nastawiona na masową oglądalność. Homiki.pl miały być wortalem edukacyjnym dla mniejszości seksualnych, ale także dla ich rodzin, znajomych oraz całego środowiska, w którym żyją. Chcemy obalać mity i stereotypy związane z osobami homoseksualnymi, biseksualnymi, transami/etkami i innymi, które z powodu swojej odmiennej seksualności czują się wykluczane ze społeczeństwa. Mamy ambicję przyczynić się do polepszenia akceptacji gejów i lesbijek w Polsce. W założenia portalu wpisaliśmy jego nieustanny rozwój, interaktywną wymianę informacji, kontakt i stałą współpracę z naszymi użytkownikami. Nieustająco jesteśmy otwarci na każdą osobę pragnącą poświęcić swój czas i zdolności dla rozwoju homików.pl!

Wortal homiki.pl jest dla tych wszystkich, którzy trwają w miłości lub jej wciąż poszukują; zapominają się w niej lub od niej uciekają. Jest także dla tych, którzy nie wierzą, że miłość istnieje. Może dlatego pierwsza odsłona homików była właśnie w Walentynki?

Pozdrawiamy
ojcowie założyciele:
Piotr Bukowski, Jerzy Piątek, Paweł Walczak

14 komentarzyUrodzone w Walentynki

 • Robert Biedron w imieniu swoim i KPH

  [Re: Urodzone w Walentynki]

  Wszystkiego Najlepszego!!!!!!!!

 • [Re: Urodzone w Walentynki]

  Wszystkiego najlepszego!!! Tak trzymajcie!!! 100 lat!!!

 • Abiekt

  [Re: Urodzone w Walentynki]

  Sto lat, sto lat… niech pedałują nam!

 • zadra

  [Re: Urodzone w Walentynki]

  Moje gratulacje!

 • Walpurg

  [100 lat!]

  A ja przyznam szczerze, że jakoś trudno było mi 5 lat temu uwierzyć, że to się uda.

  Kiedy pierwszy raz zagadał do mnie na gadu-gadu Piotrek, pomyślałem, że choć to uroczy idealizm, to taki pozytywnie ambitny portal nie będzie miał szans i skończy jak dziesiątki stron, które powtawały i szybko upadały. Ale ten brak wiary towarzyszył mi dość krótko. Godziny przegadane z ówczesnym naczelelnym na gg szybko przekonały mnie, że homiczą norkę charakteryzuje zapał, jakiego nigdzie indziej nie było i nie ma.

  Po 5 latach Homiki są nie tylko portalem (a formalnie nawet czasopismem), ale to już środowisko (coś jak mityczne środowisko „Krytyki Politycznej”) otwarte na różnych ludzi, mających różne poglądy. To środowisko, do którego mam przyjemność i zaszczyt należeć, to coś dużo szerszego niż portal – to możliwość konsultacji, dyskusji, rozmów, burzy mózgów nad rodzącymi się pomysłami – to naprawdę (nomen omen) otwarte forum.

  Drogie Homiki, idźcie tą drogą dalej! Wbrew pieniaczom i durniom, wbrew awanturnikom i kontestatorom wszystkiego. Idźcie dalej tą pozytywną drogą.

  100 lat!

 • Krzysztof Zabłocki

  [Re: Urodzone w Walentynki]

  No ja poznałem samą górę – wpierw szefów obecnych (oraz Bartka Matusiaka), a potem ojców założycieli we Frankfurcie/M – wpierw była upojna jazda pociągiem pod kierownictwem niemieckiej zmiany (i szczerze mówiąc, przy całej mojej antymiłości do upiornego Jana Marii skłonny jestem przyznac kapeluszowej parze kapkę racji – Frau Oberschaffnerin (czyli oberkonduktorka) owego koszmarnego pociagu-sauny też chciała nam pokazac, kto tu rządzi :-)).

  z kolei w hostelu we Frankfurcie zablokowane bylo w kompie wejscie na „homiki” (zbanowana partykula „homo”!) – z uwagi na możliwą demoralizację korzystającej z Haus der Jugend młodzieży świata…

  ale pobyt był naprawdę fajny – i chwała organizatorom – wspaniałej grupie Polaków LGBTQ z tego miasta! A ten uroczy pobyt – przy fajnym niemieckim żarciu (Kartoffelnsalad!) i piwie za talony (do tej pory częśc ich mam! 🙂 na Placu Zmiany Warty (chyba tak by sie po polsku nazywał) pozostawił nie tylko miłe wspomnienia, ale też – niczym pizza Wróblewskiego – był aktem założycielskim moich związków z norką gryzonii przez samo „h”….

  200 lat zyczmy sobie zatem! – chomiki zyją krótko, ale tym bez „c” bardziej Bozia sprzyja! Pan Bóg wie, co dobre! 🙂

 • Pelle Svanslös (kochanek Maji Gräddnos)

  [Re: Urodzone w Walentynki]

  W dniu Jubileum gratuluje zalozycielom i wszystkim wspolpracownikom Homikow doskonalego owocu Waszej pracy, i zycze wszystkiego co najlepsze na nastepne lata, jak rowniez wytrwalosci w podazaniu do zalozonego celu, tak waznego dla nas wszystkch. Przy okazji, w dniu dzisiejszym wszystkim zakochanym, a takze i tym ktorzy jeszcze nie maja swojej homiczki/swojego homika ( a czas i na Was przyjdzie – nalezy sie tylko dobrze rozejrzec ) zycze milego wieczora i weekendu.
  Pozdrawiam wszystkich goraco !

 • [Re: Urodzone w Walentynki]

  Uwielbiam Was!

 • er

  [Re: Urodzone w Walentynki]

  Bardzo ladnie, hapczang dla Was. 🙂

 • Zen

  [Re: Urodzone w Walentynki]

  Homiki.pl to najlepszy portal dla nas, bez dwóch zdań. Widzę jak się rozwija, więc nie martwię się o Waszą przyszłość. Sto lat i dużo miłości!!!

 • ja

  [Re: Urodzone w Walentynki]

  wszystkiego najlepszego! fajnie, że jesteście 🙂

 • wit

  [Re: Urodzone w Walentynki]

  Pogratulować udanej pięciolatki! 🙂

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa