- homiki.pl - http://homiki.pl -

Proces o dyskryminację geja

– Dlaczego nie mogę żyć normalnie? Nie jestem sam. Jest nas w kraju bardzo dużo. Musimy się kryć przez brak tolerancji. Przez takie osoby jak ta, która mnie wyzwała, pluła, obrzucała mnie kamieniami czy pomidorami. Chcę żyć w szczęściu, i mam nadzieję, że w Polsce jest sprawiedliwość i zostanę przeproszony mówi bohater historii, pragnący jednak w kontaktach z mediami zachować anonimowość.

Cała sprawa polega na sytuacji znanej wielu z nas, szczególnie tym mieszkającym w mniejszych społecznościach (co niekoniecznie znaczy w mniejszych miejscowościach, ale w tym przypadku tak jest) – obrażanie, rozsiewanie plotek, stawianie w negatywnym świetne, ataki słowne czy wręcz fizyczne. Tego doświadczał „Tomasz” (oraz jego partner) od swojej sąsiadki – i w końcu postanowił pozwać ją do sądu. Będzie to pierwsza w regionie sprawa o ochronę dóbr osobistych osoby homoseksualnej. Pozew jest już w sądzie cywilnym w Szczecinie.

„Tomasz” zapewnia, że najbardziej zależy mu na publicznych przeprosinach. Najlepiej gdyby miały formę ogłoszenia w gazecie lub w sklepie. Sąd będzie musiał więc rozstrzygnąć, czy słowo „pedał” jest obraźliwe i może naruszać dobra osobiste homoseksualisty. (źródło: „Głos Szczecina” [1]).

Serdecznie gratulujemy odwagi (tak, tak, pewne rzeczy powinny być oczywiste, ale nie są…) i życzymy powodzenia!

PS. Ciekawostka – „Tomasza” nazwano w artykule zdeklarowanym gejem. Redakcja uprzejmie prosi Czytelniczki i Czytelników o pomysły, co autor miał na myśli używając tak kuriozalnego sformułowania…

(sass)