Jeszcze więcej filmów w Warszawie

Warszawa kulturą stoi. Oferta kulturalna LGBTQ w stolicy staje się powodem do dumy i chluby. Po środowej projekcji w REDakcji (info poniżej) zapraszamy n kolejny film na Żurawią do Lambdy.

W sobotę, 28 lutego, Klub Filmowy Lambdy przedstawi film The History Boys („Męska Historia”). Ten zrealizowany przed dwoma laty film (oparty na głośnej sztuce znanego współczesnego pisarza brytyjskiego Alana Bennetta) był przebojem w Anglii i wielu innych krajach. Ukazuje grupę „przeciętnych” brytyjskich maturzystów, którzy chcą studiować historię w Oksfordzie – zostają więc w szkole na dodatkowy semestr, by przygotować się do konkursowej rozmowy kwalifikacyjnej. Główną postacią jest tu nieszablonowy nauczyciel-homoseksualista. Jak się wkrótce okaże, nie jest to jedyny homoseksualista w tej szkole.

W tym bogatym w kulturowe i literackie odniesienia i bardzo przewrotnym filmie sporo jest też odniesień do pokazywanego niedawno w Lambdzie filmu „Jeżeli….” Lindsaya Andersona.

To film o meandrach dojrzewania, inności seksualnej, sensie życia i… Historii.

„Historia: to jedna pieprzona rzecz następująca po drugiej” – oto słowa jednego z chłopców, kandydatów na studentów Oksfordu. Czy taki pogląd otworzy przed nim bramy szacownej uczelni? Zobaczymy!

Po filmie dyskusja przy kawie i herbacie.

Prowadzenie: Mateusz Urban i Krzysztof Zabłocki

Zapraszamy wiec w sobotę, 28 lutego, na godzinę 18.00 – Lambda, ul. Żurawia 24 A, lokal 4
(blisko Marszałkowskiej, po stronie dawnego hotelu „Forum”)

(kz+mm)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa