Idealny facet dla mojej dziewczyny – łamiemy stereotypy???

Duet twórców Testosteronu oraz Lejdis zabrał się za kolejną komedię w zamyśle almodovarowską (niżej podpisana spotkała się z taką opinią gdzieś w mediach – ma być kolorowo, prześmiewczo i ciepło…). Tym razem zamiarem było pożonglowanie kliszami i stereotypami (naturalnie o relacjach damsko-męskich oraz ich wariacjach). A tych zebrało się w filmie chyba sporo: wystarczy sama sceneria – plan filmu porno, do tego feministki i lesbijki (czasem w jednej osobie), porzucone narzeczone i transseksualiści.

Na ile żonglerka wyszła inteligentnie i zabawnie? Na ile rozpoznano szablony typu „lesbijka-to-kobieta-której-żaden-facet-(jeszcze)-nie-zrobił-dobrze”?

Bardzo liczymy na opinie Czytelniczej i Czytelników, którzy ten popis polskiego komediatorstwa zobaczyli. Piszcie, komentujcie, dzielcie się wrażeniami!

(sass)

2 komentarzeIdealny facet dla mojej dziewczyny – łamiemy stereotypy???

 • Przemek

  [Re: Idealny facet dla mojej dziewczyny – łamiemy stereotypy???]

  Z trailerów, które widziałem w kinie przed seansem „Drogi do szczęścia” (polecam!) wynika, że „Idealny facet…” to kolejna typowo „polska” produkcja, czyli feministki są męskie, nienawidzą facetów itp. itd. Krótko mówiąc: żonglowanie stereotypami, a nie polemika z nimi. Mnie to nie zachęciło do pójścia na ten film, wręcz przeciwnie. Ale może ktoś, kto był, napisze, czy to wrażenie jest słuszne, czy może jednak film wychodzi od stereotypów, a później się z nimi rozprawia. Ciekaw jestem.

 • Sheeshka

  [Re: Idealny facet dla mojej dziewczyny – łamiemy stereotypy???]

  Co prawda trochę się zawiodłam na tej kom edii, gdyż liczyłam że bedzie jeszcze lepsza od Lejdis czy Testosteronu. No ale trezb przynac że pomimo tego była naprawdę dobra.
  Genialnie rozbrajał mnie czarny humor i szyderstwa z Czarnej Cześci Społeczeństwa (czyt. KK i Ojciec Rydzyk) xD
  Sądząc po reakcjach ludzi w kinie na 2 całujące się kobiety w sztuce bardzo się podobało, zwłaszcza moim męskim sąsiadom.
  Kuna zagrała po mistrzowsku, że o Stence nie wspomnę…
  Jedyne zastrzeżenie jakie mam do Kuny to jej nienaturalnosc w pocałunkach… Przypatrz się czytelniku jej wyrazowi twarzy… taki hmm pusty? Nie wiem, może sie myle, może mi sie wydaje, ale tak było.

  Motyw Ryszardy? – Bezbłędny 😀

  Ciekawa jestem czy Twórczy tych 3 genialnych filmów pokuszą się o wprowadzenie i zrobienie filmu o/z gejami. Bo nie od dzis wiadomo że „2 dziewczynki są gorrące, ale 2 facetów – to przeciez obrzydliwe…”. Czy ja łamać stereotypy to na całość?

  Faktem jest że przedstawili lesbijki jako kobiety którym zaden facet jeszcze nie dogodził… Widz który nie ma stycznosci z Queer-kulturą moze odebrać to bardzo dosłownie. A to jest coś czemu służy najbardziej przymrużenie oka.

  Fiml polecam zdecydowanie. !! 😀

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa