Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?

Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?

Poseł Górski znowu zasłynął swoimi nie do końca mądrymi wypowiedziami. Tym razem dostało się nam, homoseksualistom. Podobno taki grzech woła o pomstę do nieba. Jak chciałby to pomścić sam poseł?

Jak podaje onet.pl:
Do posła Artura Górskiego (PiS) trafi pismo, od pełnomocniczki rządu ds. równego statusu prawnego Elżbiety Radziszewskiej – dowiedział się serwis tvp.info. Do Komisji Etyki Poselskiej posła Górskiego zamierza też podać SLD. Powód? Poseł wygłosił z trybuny sejmowej oświadczenie, w którym powiedział, że „homoseksualizm nie powinien być uznawany za zwyczajną skłonność do grzechu, gdyż przewyższa je wszystkie w nikczemności”.

Samo wystąpienie obfitowało w cytaty z Józefa Glempa, który przełożył w linii prostej legalizację związków homoseksualnych na zmierzch cywilizacji, oraz Piusa X, który nazwał homoseksualizm „grzechem wołającym o pomstę do nieba”. Ciekawe, jak wyglądałaby taka pomsta? Sala tortur? Słuchanie Radia Maryja, czy może – jak w niektórych krajach – karanie śmiercią? Wachlarz możliwości wydaje się być atrakcyjny.

Szkoda tylko, że reakcja pani Radziszewskiej sprowadza się do wysłania kolejnego pisma, jak sama motywuje swoje zachowanie:

Nie ma wątpliwości, że do realizacji celów politycznych wybiórczo posłużył się on cytatami z nauki społecznej Kościoła, pomijając te, gdzie jest mowa o unikaniu dyskryminacji – uważa pełnomocniczka rządu ds. spraw równego statusu prawnego Elżbieta Radziszewska (PO). – W Konstytucji zapisano, że każdy obywatel ma przyrodzoną i niezbywalną godność. Poseł Górski powinien się zastanowić, czy przypadkiem niektórych osób z tej godności nie obdziera.

To trochę za mało…

Co możemy z tym fantem zrobić?

(NJ)

Red.nacz homików.pl odpowiada na powyższe pytanie:

Poseł Artur Górski zasłużył na karę. Nie można dłużej tolerować jego „wybryków”. Ważne, by odpowiednie osoby skutecznie dowiedziały się, że jesteśmy oburzeni zachowaniem wyżej wymienionej osoby.

Dlatego też proponuję co poniżej:

Do: Bronislaw.Komorowski@sejm.pl

Szanowny Panie Marszałku!

W ostatnich dniach media podają uwłaczające osobom homoseksualnym słowa wypowiedziane przez posła Artura Górskiego (na końcu tej wiadomości podaję link do oświadczenia posła w formie opublikowanej przez Kancelarię Sejmu). Pragnę wyrazić moje najwyższe oburzenie. Pan poseł Górski obraża mnie, moich najbliższych i moją rodzinę. Domagam się, by Sejm nigdy więcej nie był miejscem, w którym z trybuny ktokolwiek dopuszcza się aktu nienawiści, choćby tylko wyrażonej słowami. Ci więcej, pan poseł Górski swoją nienawiść uzasadniał swoim rozumieniem religii, co dodatkowo obciąża jego zachowanie. W pamięci mam też skandaliczne, rasistowskie wypowiedzi tego posła Górskiego po wybraniu Baracka Obamy na urząd Prezydenta USA. Dla takich osób jak poseł Górski w Sejmie Rzeczpospolitej nie powinno być miejsca.

Domagam się ukarania posła Artura Górskiego oraz informowania o krokach poczynionych w tym kierunku. Brak reakcji władz Sejmu z przykrością uznam za przyczynek do upadku tej instytucji.

Z wyrazami szacunku

wspomniany link:
http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/cf6cd6bc70d259a4c125738c004d6617/496ee377920ae9bbc1257527004a87f1?OpenDocument

22 komentarzeHomoseksualizm najgorszym z grzechów!?

 • Marcin

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Powinniśmy wyjść na ulicę i zaprotestować przeciw homofobii, przeciw wykorzystywaniu tematu homoseksualizmu w polityce! Ludzie uważają nas za margines, gdyż wciąż niewielu się ujawnia. Należy więc przypominać o naszym istnieniu! Nieustannie.

 • Jacek

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  O unikaniu „nieslusznej dyskryminacji”. Stos, szubienica itd wg p. Gorskiego i p. Glempa to zapewne dyskryminacja sluszna.

 • Krzysztof Zabłocki

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Jak już wspominałem kiedys na homikach, dwa lata temu doprowadzilem do zerwania spotkania „dyskusyjnego” na Uniwersytecie Warszawskim (w „starym” BUW-ie), gdzie w panelu był poseł górski i ta pannica, której nazwiska nie wymieniam – ta od pupy Jacka Adlera… towarzystwo wycieralo sobie usta znaną ulotką o bezpiecznym seksie i „bronilo” stwierdzenia, ze geje uprawiają koprofagię…

  Moje przerywanie owych elukubracji powtarzaniem, że to stek żałosnych bzdur, itp., doprowadziło górskiego do furii – zas na sali powstało ogolne zamieszanie, wszyscy zaczeli sie glosno przekrzykiwac i zebranie sie zakończyło….

  Myślę, że tego typu osobników nie należy traktowac poważnie – jakakolwiek dyskusja nie jest z nimi mozliwa. Nalezy okazywac im jedynie pogardliwe lekcewazenie.

  Oczywiscie jakos protestowac trzeba, ale przy podkreslaniu, ze tacy osobnicy nawet nie sa w stanie obrazic. Warto pyzwolac slowa Władyslawa Bartoszewskiego, że nie moze go obrazic jaroslaw kaczynski – Bartoszewski przywolal tu przyklad pijanego menela obrzygujacego go w autobusie: taka osoba po prostu nie ma „mocy obrazenia”. Żeby ktos mogl nas obrazic, musimy te osobę choc trochę szanowac.

  górski – ten od wypowiedzi o obamie, ten od koronacji Chrystusa – i to jeszcze jest „poseł’… i na dodatek ma doktorat z KUL-u.. i „prowadzil dzialalnosc naukową na UKSW”…
  No, a orzechowski z lpr-u ukończył ponoc łodzką filmówkę i dziennikarstwo na UW… nie, to nie jest dowcip…

 • Krzysztof Zabłocki

  [Re: erratum]

  przez pomyłkę – z irytacji górskim – napisałem nazwisko Baracka Obamy z małej litery. Baracka Obamę – w przeciwieństwie do górskiego – podziwiam i szanuję.

 • SA

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości, co do konieczności brania udziału w wyborach?

  TO MY DECYDUJEMY KTO ZNAJDZIE SIE W SEJMIE. !!!

  A co do konkretnej sytuacji:
  piszmy przez stronę internetową do PiS-u
  piszmy do P.Radziszewskiej
  piszmy do Lambdy i KPH o formalną reakcję.

  Posłem górskim bym się nie przejmował – przynajmniej zdradził się co go kręci i o czym marzy po nocach:
  te gorące czarne uda i ramiona oplatajace go podczas najnikniemniejszego z grzechów, gość się na kilometr ślini…:-)

 • Jacek

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Hitlerem w piwiarniach tez sie kiedys nie przejmowano…

 • Zen

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Tak sobie pomyślałem, że oburza mnie tylko w tej wypowiedzi to, że poseł Górski wytoczył najcięższe działa ze swojej armatki (w jego mniemaniu, chodzi mi o intencje), by po nas pojechać. w tym przypadku chodzi o „najcięższy grzech”, a takie coś dla katolików może być ciężkim kalibrem. Ja nie czuję się grzesznikiem, ciężkim czy lekkim grzesznikiem – bez różnicy w sumie dla mnie, dlatego argument mnie nie dotyka. Kategorie religijne są subiektywne przecież.
  Wolałbym, żeby media nie promowały tego posła i przemilczały sprawę.

 • Arek

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Spuscic bombe na to cale zoo na wiejskiej i zaorac.

  Od kiedy mieszkam za granica, tylko raz zdarzylo mi sie, zeby ktos jakos dziwnie zareagowal na mnie i mojego chlopa jako na pare… Po czym sie okazalo, ze byl to polak… Polska to dom wariatow i procz tego, ze UE trzyma za morde, zeby nie karali gejow smiercia, to niczym sie nie rozni od Iranu.

 • Jacek

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Po co piszecie o tym oszołomie i powielacie jego poglądy? O tym panu powinien pisać najwyżej Fakt i Pudelek!

 • teddy

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  list poszedł!
  zachęcam wszystkich żeby skorzystali z gotowca homików i też wysłali swój protest.

 • paweł

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  polecam lekturę tego przemówienia – link podany w tekście. sejm nic mu nie zrobi. we wszystkich momentach kogoś cytuje, nie da sie tego podciągnąć pod jego własne wypowiedzi

 • er

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Jak dla mnie koles po prostu jest smieszny – w negatywnym sensie tego slowa. Fakt, ze zastosowal sztuczke z powtarzaniem cytatow niekoniecznie moze go ratowac od odpowiedzialnosci przed komisja etyki, bo wystepuje z pozycji, ktora ciezko nazwac neutralna, co po ostatnim akapicie widac.
  Wciaz jest dla mnie zdumiewajace, ze ludnosc polska moze popierac rzady przedstawicielskie, kiedy w wladze trzymaja podobne Gorskiemu kreatury.
  Nawiasem mowiac, to odwolywanie sie do grzechu w innym niz pierwotne znaczenie jest w kontekscie zjawiska po prostu zalosne. Co zreszta widac na zalaczonym obrazku.

 • idlxb

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  a mnie to rozbawiło – to „przewyższanie ich wszystkich w nikczemności” 😀

 • Adam

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Ja wysłałem swoją wersję listu.

  Szanowny Panie Marszałku!
  Przeczytałem niedawno o skandalicznej wypowiedzi posła Artura Górskiego z dnia 19 grudnia 2008, w której to poseł wypowiada się o atakach na Kościół Katolicki poprzez rzekome lobby homoseksualne promujące tzw homoseksualną morlaność, która jest zagrożeniem dla tradycyjnego modelu rodziny.
  Nie oburzają mnie zastosowane prze posła cytaty z nauk Kościoła Katolickiego, które poseł Górski zaczerpnął z artykułu napisanego przez przedstawicieli Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, który to został opublikowany na stronie http://homoseksualizm.friko.pl/legalizacja.php
  Przeraża mnie jednak fakt, iż polski poseł w demokratycznym świeckim państwie próbuje narzucić wszystkim Polakom i Polkom osobisty wyznaniowy pogląd na świat „Będzie to pierwszy krok do rozciągnięcia bezbożnego prawa także na nasz kraj, niezależnie od opinii społeczeństwa i zasad katolickich, które dominują w naszej kulturze.” Może i te zasady dominują w polskiej kulturze, ale Polacy i Polki to także ateiści, agnostycy, chrześcijanie, muzułmanie i żydzi.
  Jest niedopuszczalnym by poseł dokonywał wypowiedzi z prywatnymi osądami na temat jakiejkolwiek mniejszości na forum publicznym, szczególnie w państwie demokratycznym.
  Przypomnę, iż nawet w Preambule do Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej znajduje się fragment jasno określający, iż Naród Polski to „wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego – Polski”. Swą wypowiedzią poseł Górski obraził Naród Polski.
  Z tego co mi wiadomo nie jest to pierwszy tego typu incydent z udziałem posła Górskiego.
  Oczekuję, iż poseł Andrzej Górski zostanie odpowiednio pouczony, ze szczególnym naciskiem na rolę posła wyznaczoną przez Konstytucję.
  Byłbym szczególnie szczęśliwy mogąc uzyskać odpowiedź o poczynionych krokach w tej sprawie.
  Z wyrazami szacunku ,

 • Krzysztof Zabłocki

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Ja wysłałem taką wersję:

  Szanowny Panie Marszałku,

  Pragnę wyrazic najwyższe oburzenie upublicznioną ostatnio wypowiedzią posła Artura Górskiego dotyczącą osób orientacji homoseksualnej (załączam link poniżej). To nie są dozwolone prywatne opinie, jak tłumaczy Jarosław Kaczyński. Otóż poseł Górski powiedział, m.in. (cytuję):

  „Trzeba w tym miejscu przypomnieć, że homoseksualizm zawsze był jednoznacznie potępiany przez Kościół katolicki. Święty Piotr Damiani, doktor kościoła pisał, że homoseksualizm nie powinien być uważany za zwyczajną skłonność do grzechu, gdyż przewyższa je wszystkie w nikczemności.

  Katechizm papieża św. Piusa X nazywa homoseksualizm grzechem wołającym o pomstę do nieba, natomiast katechizm Kościoła katolickiego zatwierdzony przez papieża Jana Pawła II w 1992 r. przypomina, że tradycja katolicka zawsze głosiła, iż homoseksualizm to poważne zepsucie, a akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane”.

  Wygłaszanie tego typu stwierdzeń, a zwłaszcza sformułowań o „nikczemności” i „zepsuciu” osób homoseksualnych w Parlamencie demokratycznej Polski, kraju członkowskiego Unii Europejskiej, jest wybrykiem nie tylko oburzajacym, ale i odrażającym. Słowa te płyną z ust przedstawiciela partii PiS, z której wywodzi się obecny prezydent, i która pragnęłaby znów przejąc władzę. Tymczasem, jak już wspomniałem, prezes partii Jarosław Kaczyński słowa te usprawiedliwia i bagatelizuje. Z kolei oświadczenie pani minister Radziszewskiej też zadziwia swoją łagodnością.

  Chciałbym w związku z tym jak najostrzej zaprotestowac przeciwko tego rodzaju haniebnym wystąpieniom posła, których nie sposób określic inaczej, niż – użyję tu przymiotnika z jego wypowiedzi – jako nikczemnych. Miałem już zresztą „przyjemnośc” byc świadkiem jego wystąpienia na Uniwersytecie Warszawskim w czasie swego rodzaju sabatu na temat homosekualizmu w sferze publicznej. Wspomnę też, ze przyczyniłem się do zerwania tamtego odrażającego spotkania.

  Osoby takie jak poseł Górski (przypomnę także jego skandaliczną wypowiedź dotyczącą prezydenta Baracka Obamy) prznoszą hańbę naszemu krajowi i ośmieszają go w oczach europejskiej i światowej opinii publicznej. Ta groteskowa i żałosna postac ma w dodatku tytuł doktora. Osobnicy tego rodzaju sprawiają wrażenie, że powinni się raczej poddac leczeniu z chorej i groteskowej nienawiści, i budzą litośc swoim poziomem umysłowym. Przynoszą też chyba wstyd uczelni, która obdarzyła ich tytułem naukowym.

  Chyba nie trzeba przypominac zdarzeń z historii dwudziestego wieku, kiedy to mowa nienawiści prowadziła do tragicznych, potwornych zdarzeń.

  Oczekuję ostrego potępienia posła Górskiego w związku z jego kolejną skandaliczną wypowiedzią. Dla takich osób nie powinno byc miejsca w parlamencie Rzeczypospolitej Polskiej.

  Krzysztof Zabłocki

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata6.nsf/cf6cd6bc70d259a4c125738c004d6617/496ee377920ae9bbc1257527004a87f1?OpenDocument

 • idlxb

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Eh. „Odrażające”, „haniebne”, „nikczemne”, „żałosne”, „osobnicy tego rodzaju” itd, itp. Czym się Twoja postawa różni od postawy posła Górskiego?

 • Krzysztof Zabłocki

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Dziwę się Tobie.

  Czy użycie mocnych słów wobec hitlerowców ustanawiających ustawy norymberskie czy paragraf 175 niczym się Twoim zdaniem nie różni od postępowania owych hitlerowców?

  Kiedys Hitler po prostu wydał „Mein Kampf” – marny gniot, którego nikt nie czytał. Był nędznym nieudacznikiem, który swoje frustracje wykrzykiwał nad kuflem piwa. Potem nastąpił ciąg dalszy.

  Więc nie tyle mnie Twoja opinia dziwi, ale wręcz przeraża. To co mówi pożal się Boże poseł Górski niczym sie dla mnie jakościowo nie różni od rasistowskich poglądów faszystów. Jeśli pozwoli sie tego rodzaju osobnikom na głoszenie swoich poglądów, to jutro mogą chciec żądac obozów odosobnienia czy kastracji homoseksualistów.

  Wobec chorej i obędnej nienawiści nie należy bawic się w uprzejmosci. Moim zdaniem my jesteśmy zbyt grzeczni i uładzeni – tam, gdzie należy walnąc pięścia w stół. I mówię to ja, osoba chyba raczej z natury miękka i pełna wątpliwości. Ale dla takich „miękkich” osób istnieje na ogół (intuicyjnie ją wyczywają) pewna NIEPRZEKRALNA granica, kiedy powiedzą NIE, gdzie uprzejmości się kończą, a nalezy uderzyc w twarz.

 • KZ

  [erratum]

  NIEPRZEKRACZALNA rzecz jasna

 • Ricardo vel er

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Panie Krzysztofie, lepiej bym sam nie odpowiedzial. Eh, czemu zanim ktos zacznie bronic prawa do wolnosci wypowiedzi, nie zastanowi sie nad tym w kontekscie mowy nienawisci?

 • Jacek

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  ::przez Jacek dodano: 05-02-2009
  (Informacje o użytkowniku | Wyślij wiadomość)
  Po co piszecie o tym oszołomie i powielacie jego poglądy? O tym panu powinien pisać najwyżej Fakt i Pudelek!::

  Przejomowac sie nalezy i to bardzo.
  Dzis trybuna sejmowa, a jutro caly swiat bedzie do takich Gorskich nalezal.

  Jesli nie bedziemy zaracac na nich uwagi.

  Bo juz sa coraz liczniejsi ludzie, dla ktorych slowa posla Gorskiego to najprawdziwsza prawda i podstawa programowa.

 • Ptysia

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Tak się ciekawie składa, ze obok sprowazdawczego tekstu o wywpowiedzesz posła górskiego i odpowiedzi rednacza wydnieje cytat z Brechta (ctrl+c ctrl+v) „Bezczelnością nieudolnych jest żądanie, by krytyka ograniczała się do sprawozdawczości. Nie uleczy się kaszlącego kneblując mu usta. „

  nie widzę w jaki sposób domaganie się ukarania posła górskiego, miałoby spowodować, że sposób myślenia stojący za jego wypowiedziami przestałby odziaływać na rzeczywistośc, o co nam przecież chodzi.

  należy domagać się aktywnych działań na poziomie zapisów prawnych i powoływania instytucji, zmierzających do uczynienia wspomnianego sposobu myślenia gatunkiem, jeśłi nie wymarłym, to śmiesznym.

 • Twoje imięTOMISIEK6

  [Re: Homoseksualizm najgorszym z grzechów!?]

  Największymi nikczemnikami są księża oraz cały kler a Polska to dom wariatów! Po mnie to wszystko spływa. Kocham tak jak czuję i nikt mi nie będzie mówił jak mam życ. Wkońcu jeśli dwóch chłopów się kocha to nie robią tym nikomu żadnej krzywdy. Pozdrawiam wszystkich homików!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa