…and the winner is

Ta noc obfitowała w wydarzenia z cyklu podliczanie głosów… zakończone! And the winner is…. Za nami Oscary i… walne Kampanii Przeciw Homofobii.

Zacznijmy od spraw globalnych i związanych z kulturą.

Do odnotowania dwie statuetki: Sean Penn zgarnia Oscara za najlepszą role męską – oczywiście w filmie „Milk” Gusa Van Santa. Serce roście patrząc na te czasy. Teraz każdy z nas może wyobrażać sobie, że Oscar stoi na naszym, pedalskim kominku. Kolejny powód, by dać się zwerbować!
Po drugie – Oscarem żegnamy Heatha Ledgera, którego przyjęliśmy do naszej piaskownicy za rolę w „Tajemnicy Brokeback Mountain”. Fenomenalny Joker z „Mrocznego rycerza” zaiste zasłużył na nagrodę. Nie zasłużył na tragiczną śmierć, ale tak tworzone są legendy kina…

A teraz sprawy polskie, choć równie ważne, jak te globalne.

Przez cały weekend w Warszawie trwało walne zgromadzenie Kampanii Przeciw Homofobii. Członkinie i członkowie stowarzyszenia wybrali nowy zarząd na nową, trzyletnią kadencję.

Lambda Warszawa poprzez wieloletnie doświadczenie zdobyła sobie pozycję największego polskiego pozarządowego ośrodka do spraw homiczych „wewnętrznych”. To Lambda wie, jak zadziałać na rzecz naszego wewnętrznego dobrostanu, na rzecz naszego zdrowia, na rzecz naszego rozwoju. Tymczasem działająca już osiem lat KPH stała się dobrym specem do spraw „zewnętrznych” – pokazywania reszcie społeczeństwa naszych radości, trosk i postulatów. Dlatego też te dwa najważniejsze-li ośrodki życia LGBTQ w Polsce zasługują na szczególną uwagę i zainteresowanie. Choć zewnętrzna praca KPH nie czyni braci i sisterhoodu LGBTQ jednomyślnym, jest i pozostaje naszą najcelniejszą bronią na polu naszych polskich spraw.

Nowy zarząd przedstawia się ciekawie: serdecznie gratulujemy Marcie Abramowicz! Fenomenalnie, że stanowisko prezesa staje się stanowiskiem prezeski. To właśnie Marta Abramowicz, psycholożka z wykształcenia, sygnowała tytaniczną pracą i własnym nazwiskiem ostatni wspólny raport KPH i Lambdy o sytuacji osób LGBT w Polsce. Wyniki badania przeprowadzonego w ramach raportu były wtedy swoistym memento poruszającym sumienia wiodących mediów i części decydentów. Mam nadzieję, że nowoobrana pani prezeska jeszcze nie raz doprowadzi do zmiękczenia serc Polek i Polaków na rzecz naszych spraw.

Prezeska to nie wszystko. Cieszymy się z zachowania gender balance w nowym zarządzie KPH. Gratulujemy Mirosławie Makuchowskiej z macierzystego miasta homików.pl – Wrocławia, która dała już nam się poznać jako animatorka życia LGBTQ nad Odrą. Gratulujemy też Annie Urbańczyk z Trójmiasta, z którą niedawno homiki.pl rozmawiały z okazji coraz bardziej intensywnego życia LGBTQ nad Zatoką Gdańską. Trzej panowie z nowego zarządu to po pierwsze Tomasz Szypuła, ceniony za rolę twarzy polskich LGBTQ za granicą i wysuwany na prezesa KPH przez część mediów gejowskich, ostatecznie został wiceprezesem. Po drugie, witamy w zarządzie… Roberta Biedronia. Dawny prezes, którego żegnaliśmy na homikach.pl wywiadem, zgodnie z zapowiedzią pozostaje we władzach stowarzyszenia. I wreszcie miło nam widzieć w tym gronie Mariusza Kurca, kolegę po fachu, jako, że w Replice, czasopiśmie KPH, gra drugie skrzypce.

Wszystkim członkom zarządu KPH gratulujemy i czekamy na owoce ich trudnej przecież pracy!

(mm)

4 komentarze…and the winner is

 • teddy

  [Re: …and the winner is]

  no to kochany zarzadzie, teraz do roboty!!!! W naszym polskim zascianku, bedziecie miec jej z pewnoscia duuuuuzo!

 • amal

  [Re: …and the winner is]

  no, roboty od groma dlatego wybrali abramowicz; kompetentna osoba na odpowiedzialnym stanowisku; a i prezencja na wysokim poziomie, aż miło popatrzeć

 • Ana

  [Re: …and the winner is]

  Gratulacje dla Mariusza! 🙂

 • Jacek

  [Re: …and the winner is]

  Przecież nic się tak naprawdę nie zmieniło. Abramowicz była wiceprezeską jest prezeską. Biedroń nominalnie z prezesa spadł na członka, Szypuła z sekretarza na wice. Przetasowanie, pozorne zmiany.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa