Premier Bułgarii wyoutowany!

Sergiej Staniszew, socjalistyczny premier Bułgarii, wyoutowany przez swojego najważniejszego konkurenta, burmistrza Sofii Bojko Borisowa. Prawicowiec i „szeryf” Borisow zasugerował (bardzo nieładnie), że gdy on będzie tworzył swój rząd, nie będzie w nim żadnego homoseksualisty. Nie przeszkadza mu to dowcipkować w telewizji na temat homoseksualizmu obecnego premiera z opisywaną już na homikach wielką bułgarską queerową gwiazdą Azisem.

Orientacja seksualna bułgarskiego premiera była od dawna przedmiotem plotek. Często jego nazwisko pisano mniej więcej tak: Ser-gej Staniszew. Zainteresowany nie dementuje i nie potwierdza. Wiosną 2008 bardzo ubolewał, że na ulicach Sofii odbywa się marsz LGBTQ.

Co ciekawe, zagraniczne media LGBTQ porównują tą sytuację do… Polski. O Jarosławie Kaczyńskim prezydent Lech Wałęsa powiedział przecież, że zaprasza go do Belwederu z mężem. O sprawie Kaczyńskiego przypominali austriaccy aktywiści, pytała się Monika Olejnik, Piotr Najsztub w Przekroju poprzez grę słów pytał o gejów w rządzie…
Czy zatem można uznać, że i nasz dawny premier został wyoutowany? Ciekawa i kuriozalna sytuacja.

(mm)

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

1 komentarz do: Premier Bułgarii wyoutowany!

  • renatka

    [Re: Premier Bułgarii wyoutowany!]

    jak zwykle jest coś o kaczyńskim zalega cisza…

    a ziobro?

    uważam, że takie osoby należy UKARAĆ outingiem za ich postawę gdy sprawowali władzę, postawę wobec nas, czyli ich samych!
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa