Nagrody, nagrody…!

Zbiorczo pozwalamy sobie poinformować o interesujących nas wątkach na rozdaniu Złotych Globów i Paszportów Polityki, a co!

Najpierw Złote Globy. Lubimy je może nawet bardziej od Oscarów. Z tegorocznej edycji nagród filmowo – telewizyjnych przyznawanych przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej notujemy po pierwsze brak wyróżnienia dla Obywatela Milka Gusa Van Santa z Seanem Pennem w roli tytułowej. Hm! Oczekiwany przez nas homiczy film już 23go stycznia w polskich kinach, niebawem nasza recenzja i niespodzianki. Heath Ledger, który podbił nasze serca Tajemnicą Brokeback Mountain (niebawem w TVN) pośmiertnie wyróżniony za Jokera w Mrocznym rycerzu.

Na polskim podwórku Paszport Polityki dla rozerotyzowanej (także homiczo) Marii „Awarii” Peszek. Wyróżnienie dla Sylwii Chutnik za debiut Kieszonkowy atlas kobiet, który polecaliśmy w minione wakacje jako Książkę na Lato homików.pl. Gratulacje także dla bliskiego naszym gustom wydawcy, ha.artu! Wreszcie, Krystian Lupa zgarnia tegoroczną nagrodę specjalną. Chapeau bas!

Konkurs. Proszę napisać w komentarzu jak nazywała się przypominająca dzisiejsze „Paszporty” nagroda przyznawana przez Politykę w latach siedemdziesiątych. Do wygrania uścisk dłoni Prezeski naszego Wydawcy, Otwartego Forum.

(mm)

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

3 komentarzeNagrody, nagrody…!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa