Największe kuriozum minonego półrocza?

Okładka najnowszej Gali jest porywająca – na niej Tomek Raczek i Marcin Szczygielski, piękna para w oczach czytelniczek tegoż pisma. Choć idea Róż Gali nie ma nic wspólnego z misją TVP, sama w sobie jest szczytem obciachu, być może właśnie po raz pierwszy w historii imprezy może do misji aspirować. Zwycięstwo miłych panów pokazuje zmiany, jakie zachodzą w mentalności Polek i Polaków. Być może także społeczeństwo jest bardziej „do przodu” niż politycy i przecież nie wszyscy czytają Ich Dziennik, który rozdmuchał tę sprawę. Media donoszą o tym, że padną kolejne głowy: od samych organizatorów, przez Tomasza Lisa, który z naszych bohaterów zaprosił do swojego programu, skończywszy na prezesie TVP… Zresztą skoro Pudelek.pl podał ten ostatni nius (link), to znaczy, że mamy do czynienia z wydarzeniem dużego kalibru…

Tymczasem zapraszamy do lektury felietonu Romana Pawłowskiego, znanego i cenionego krytyka teatralnego, który na łamach poniedziałkowej Stołecznej, tak komentuje sprawę:

Widmo krąży po Polsce, widmo homoseksualizmu. Coraz to z innego kąta wyskakuje, by promować i godzić w wartości. Ostatnio straszy w sklepach Ikei w postaci katalogu, w którym wśród innych rodzin prezentujących swoje mieszkania, znalazła się para gejów – Steve i Ian. Bezczelnie promują oni homoseksualizm, mianowicie opowiadają o tym, że wykorzystują skrzynię Alkov w charakterze stolika. Godzą także w tradycyjne wartości rodzinne, to jest zbierają zioła w ogródku i używają lamp stołowych.

Na szczęście są jeszcze w Polsce zdrowe siły, niezarażone tą europejską zarazą, które dały odpór Szwedom, niczym ojciec Kordecki na wałach Częstochowy. Publicysta Jan Pospieszalski ogłosił, że wie, do czego służy odbytnica i nie zawaha się jej użyć w obronie polskiej rodziny. Natomiast „Rzeczpospolita” wspólnie z portalem „Fronda” ogłosiły bojkot sklepów Ikei. Są pierwsze efekty: dramatycznie załamała się sprzedaż klęczników komputerowych Lesund, które cieszyły się do tej pory dużym wzięciem. Tymczasem widmo przeniosło się do telewizyjnej „Dwójki” – podczas transmisji z rozdania nagród tygodnika „Gala” obok Krzysztofa Pendereckiego i Krystyny Jandy wystąpili krytyk filmowy Tomasz Raczek i jego partner życiowy, dziennikarz Marcin Szczygielski. Czytelnicy przyznali im tytuł Pięknej Pary. Kilka dni później obaj pojawili się w programie Tomasza Lisa. Krążą pogłoski, że w odwecie red. Pospieszalski ma zaprosić do swego programu „Warto rozmawiać” Dodę, z którą będzie promować heteroseksualizm na żywo.

Do obrony polskiej rodziny przyłączył się także Zarząd Telewizji Publicznej. W specjalnym oświadczeniu zapowiedział więcej prorodzinnych programów typu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, pielęgnujących tradycyjne polskie wartości, takie jak uprzejmość i szacunek dla innych, przywiązanie do ziemi, głęboki patriotyzm i wiara katolicka. Szczególną troską objęte zostaną także dzieci. TVP wyprodukuje nową wersję bajki „Żwirek i Muchomorek”, ponieważ stara budziła wiele zastrzeżeń natury obyczajowej. Bajka, przygotowana w bielskim studiu animacji, nosi tytuł „Żwirka i Muchomorek” i przedstawia zdrową, normalną rodzinę. Podobnym zabiegom mają być poddane seriale „Bolek i Lolek” („Bolek i Lola”) oraz „Czterech pancernych i pies” („Dwa małżeństwa sakramentalne, pies i suka”). Powtórki „Misia Uszatka” nie przewiduje się.

żródło: Gazeta Wyborcza, Warszawa

Świetny tekst, nic dodać, nic ująć, gdyby nie jeden szczegół – Doda wypowiadała się publicznie w kwestii swego biseksualizmu (medialnego), więc to jest nietrafiony przykład.

Tymczasem biegnijcie do kiosku po Galę z Tomkiem i Marcinem (o ile jeszcze jest w sprzedaży), bo ta okładka już przeszła do historii polskiego ruchu LGBTQ…

Zdjęcie okładki i wywiad z Tomkiem i Marcinem znajdziesz na stronie Gali. Polecamy!

(mt)

5 komentarzyNajwiększe kuriozum minonego półrocza?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa