Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą „cywilizacji życia”?

Fragment artykułu za serwisem gazeta.pl:

Ta rezolucja ONZ to pomysł Francji zgłoszony w imieniu całej UE, poparła go też Polska. Ma być uchwalona 10 grudnia, czyli w 60. rocznicę przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. – Uwolnienie homoseksualistów od strachu przed prześladowaniem to nagląca sprawa. Nie można dłużej zwlekać – tłumaczy szef francuskiego MSZ Bernard Kouchner, znany obrońca praw człowieka.

Paryż forsuje projekt z nadzieją, że dyskusja w Zgromadzeniu Ogólnym skłoni do zniesienia kar przynajmniej część z 90 krajów, gdzie gejów karze się chłostą, wieloletnim więzieniem, w tym dożywociem, a nawet śmiercią.

– Katechizm Kościoła katolickiego mówi, że należy unikać dyskryminacji osób homoseksualnych, ale tu chodzi o co innego. Deklaracja ma charakter polityczny, uczyniłaby z gejów nową kategorię osób chronionych przed dyskryminacją. W przyszłości mogłoby to doprowadzić do nacisków, aby w imię zrównania praw legalizować homoseksualne „małżeństwa” – przekonuje abp Celestino Migliore, stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ.

Sprzeciw arcybiskupa Migliore wywołał wczoraj burzę, którą próbował uspokajać rzecznik Watykanu o. Federico Lombardi: – Nie jesteśmy sami. Projektowi sprzeciwia się około 50 krajów. Oczywiście nikt nie chce bronić przemocy czy też kary śmierci dla homoseksualistów, ale ta inicjatywa to zagrożenie, że w przyszłości doszłoby do zrównania orientacji seksualnych w międzynarodowych konwencjach.

– Groteskowa argumentacja! W imię obrony godności człowieka Kościół opowiada się przeciw rezolucji wymierzonej w kraje karzące gejów śmiercią. Dziwaczna strategia katolickiej walki z relatywizmem moralnym – ironizuje znany włoski publicysta Gian Enrico Rusconi. (…)

– Nie podporządkujemy się tej rezolucji – mówił wczoraj irański poseł Mohammad Taqi Rahbar.

Właśnie Iran prowadzi najbardziej zawziętą dyskryminację osób homoseksualnych. Przed trzema laty apele Zachodu nie ocaliły dwóch chłopaków, którzy zostali przyłapani na romansie. Najpierw ich ciężko wychłostano, a potem oskarżono o gwałt i powieszono (na zdjęciu chwila przed egzekucją). Organizacje obrony praw człowieka szacują, że od rewolucji w 1979 r. w Iranie zabito ok. 4 tys. gejów i lesbijek.

Kara śmierci grozi gejom w kilkunastu krajach. Oprócz Iranu wykonuje się ją w pięciu państwach. W Somalii, Mauretanii, Nigerii, Jemenie oraz Arabii Saudyjskiej sąd wybiera rodzaj śmierci: powieszenie lub ukamienowanie. (…)

Przeczytajcie jeszcze wypowiedź polskiego prominenta:

Bp Tadeusz Pieronek: Nie znam jej projektu. Mogę tylko podkreślić, że Kościół jest zdecydowanie przeciwko prześladowaniu osób homoseksualnych. Co do oceny samego homoseksualizmu – wiadomo, to się nie zmieniło od dwóch tysięcy lat. Tę ocenę sformułował już św. Paweł, nikt później niczego nowego nie wymyślił.

Jasne, to może czas wymyślić coś nowego? Przypomina mi się niedawna sytuacja – Partia Kobiet zwróciła się do polskiego Kościoła, by ten poparł akcję przeciwko przemocy wobec kobiet (w Polsce bardzo powszechne zjawisko), w końcu od tego Kościół jest, by wiernym imputować pewne zasady, odpowiedź była następująca (parafrazując) – Kościół nie może poprzeć Partii Kobiet, gdyż ta opowiada się za prawem do legalnego przerywania ciąży. Tak więc zanim PK otrzyma oficjalną odpowiedź (raczej nie otrzyma jej), sprawa ucichnie, a KK nie będzie musiał wybierać…

W tej sprawie nie pójdzie tak łatwo. Organizacja religijna mająca na sztandarach hasła miłości bliźniego, powinna pierwsza stanąć w obronie uciśnionych, zamiast wymyślać jakieś pokręcone odpowiedzi. Co ma, (do cholery!), np. legalizacja homozwiązków, do mordowania gejów w Iranie czy w jakimkolwiek innym miejscu na świecie? KK tak walczy o „cywilizację życia”, jak widać bardzo selektywna to walka…

(mt)

22 komentarzeCzy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą „cywilizacji życia”?

 • Arek

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Przykre.

 • antoś

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  to jest absolutny skandal. hańba dla kościoła katolickiego. mam na dzieję, że homiki katolicy nie będą siedzieć cicho.

 • Twoje imię no name

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Rezolucję opracowała francuska wiceminister ds. praw człowieka Rama Yade http://www.miwim.fr/blog/ressources/yopadato/arton129.jpg, współautorami rezolucji są Argentyna, Chorwacha, Gabon, Japonia, Norwegia, Ukraina, Nowa Zelandia i Holandia cieszę się, że polska jako członek UE poparła rezolucję!

 • marek

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Smutne. Po raz kolejny kk pokazuje, że nie kieruje się miłością bliźniego, tylko wydumanymi, pseudofilozoficznymi argumentami. Ludzie są prześladowani i giną, a kk się od nich odwraca.

 • żenia

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  najpierw geje won z seminariów, teraz popierają strzelanie i wieszanie gejów, cóż, miłość bliźniego!

 • Arek

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Jeszcze raz ja:

  Mam nadzieje, że kiedyś będzie miała miejsce następująca sytuacja:

  Umiera papież Benedykt XVI, staje pewny siebie przed sądem bożym. Cwaniakuje, kozaczy, gada z Bogiem na „ty”, jest pewny, że zaraz dostanie kluczyk do swojego mieszkania niebieskiego i usłyszy tylko „prosto, na prawo i trzecie dzwi na lewo, dobrze się spisałeś Benio!”. Tym czasem widać, że Pan poważnie się waha, czy wpuscić Benedykta czy nie. Podrzuca kluczykiem i patrzy na Jezusa, jakby próbując wyczytać w Jego myślach, co sądzi na ten temat. Benedykt nie wytrzymał:
  – Boże, przecież byłem Twoim namiestnikiem na ziemi, poza tym tyle dobrego robiłem. Broniłem rodziny, nie pozwalałem gejom na to, żeby tworzyli parodie rdziny i siali zepsucie, a w przecież powiedziałeś, że w tym domu jest mieszkań wiele i przeciez…
  – Ratzi, Ratzi – przerwał mu Jezus – dość wybiórczo. Kiedy jedne rodziny wspierałeś, drugie szykanowałeś. Pamiętaj, że coście uczynili braciom moim najmniejszym, mnieście uczynili. Możesz już odejść, zaraz rozkaże archaniołom znieść ściankę działową między mieszkaniem, które miało być twoje, a mieszkankiem szczęśliwej rodzinki. Odejdź już, a teraz dzięki tobie Raczek i Szczygielski będą mieli większą sypialnie jak się tu zjawią. Cóż, polityka prorodzinna, panie w celibacie…

  xDDDD

 • KK to zaiste dziwna instytucja!

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Watykan zachowuje się jak kapryśny klient przed menu: nie dla ochrony życia gejów i lesbijek, bo może pewnego dnia ktoś zawrze związek partnerski. lepszy gej martwy niż szczęśliwy w związku.

  ale to nie koniec tej historii:

  Watykan nie podpisze konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych, ponieważ brakuje w niej jasnego zakazu aborcji – http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/98599,sprzeciw_watykanu_wobec_konwencji_onz.html

  To jest jakaś paranoja. Nie dla praw niepełnosprawnych, bo kobieta niepełnosprawna może kiedyś w swoim życiu podda się aborcji…

  No paranoja!

 • Jego imię

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  hm… co powiecie na mały bojkocik?

  kk ma mnie w d…, ja mam w d… kk

 • Jacek

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Nalezy przestac sie przejmowac tym, co mowi szef europejskiej teokracji, a jednoczesnie capo di tutti capi Opus Dei, Focolari i innych swiatowych struktur mafijnych.

  Ma tyle wladzy ile dajemy mu sami.

  Nalezy tez przestac sie odnosic do pogladow i opinii dajacych sie uzasadnic tylko i wylacznie na gruncie swoiscie terpretowanych slow niejakiego Szawla ps. Pawel oraz jeszcze bardziej manipulowanych tekstow ze starozytnych wypisow szkolnych.

  A poza tym robic swoje.

 • szampans

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Ta instytucja jest sekciarska mafia, dbajaca jedynie o wlasne interesy, bezwstydnie wyludzajaca ile sie da od ludzi i obiecujaca, ze za materialne dobra jej oddane, darczyncy otrzymaja nagrode po smierci.
  Okradanie bliznich jest wspanialym uczynkiem, jesli okradajacymi sa panowie w czarnych kieckach.
  Podatki, ktore musze placic na KK, ktory jest moim wrogiem – tak, lecz krytyka tej instytucji – nie.
  Potepienie homoseksualizmu – tak. Pedofilii – nie. Poniewaz PEDOFILIA dla Watykanczykow JEST NORMA.
  Kiedy wreszcie Polacy sie przebudza i wymiota raz na zawsze te zaraze ???

 • antoś

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  rozśmieszyła mnie propozycja bojkociku.
  jak ja, ateista, mam bojkotować KK? mam opluć św mikołaja i wywrócić choinkę??

  po prostu zastanów się co jest dla ciebie, Jego imię, ważne, wiara czy opresyjna instytucja.

  tej instytucji trzeba się wreszcie PRZECIWSTAWIĆ!
  ja też chcę komisję nadającą mi ziemię w centrum krakowa 🙂

 • er

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Takie reakcji KRK sa chyba wystarczajacym powodem zeby z nim zerwac, wiec zachecam do apostazji, jesli ktos nadal figuruje fikcyjnie jako czlonek tej zbrodniczej organizacji.
  Skadnal, jak mozna miec na tyle w sobie buty by uzasadniac obojetnosc wobec bestialstwa obawa o zredefiniowanie malzenstwa? Absurd – ci ludzi sa chorzy.

 • Est domina omnium et regina ratio

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  „Religia to kognitywny parazyt, ktory pasozytuje na ludzkich mozgach” – profesor Pascal Boyer (psycholog/antropolog)

  Pewnie wkrotce dowiemy sie czegos wiecej na ten temat. Z niecierpliwoscia oczekuje raportu projektu „Exrel” (Explaining Religion), w ktorym zaangazowani sa naukowcy z dziewieciu europejskich universytetow z baza w Oxford University – jak przypuszczam projektu znanego takze przez wielu z Was. To bedzie naprawde interesujace. Jak do tej pory to wiadomo, ze osoby ktore mialy widzenia i przezycia tresci religijnej ( czytaj: zwidy i omamy ) oraz te ktore twierdzily jakoby byly odbiorcami przeslan bezposrednio od samego boga, byly w rzeczywistosci dotkniete guzami mozgu, chorobami psychicznymi w szczegolnosci schizofrenia oraz cierpialy na dosc rzadki ( na cale szczescie ) rodzaj epilepsji zwiazanej z frontalna czescia mozgu (frontal lobe). No zobaczymy co nowego wniosa nasi naukowcy.
  Teraz pare slow do Arka – tak tego samego, ktory podczas swego pobytu w Vatykanie sila telepatii cudownie uzdrowil jedno z wroclawskich trojaczkow. Mily Arku, to powyzej przez Ciebie przedstawione scenario jest malo prawdopodobne, powiem wiecej niemozliwe, bowiem Benedictus XVI po smierci trafi od razu na dno piekiel i to nie za to, ze byl w Hitlerjugend czy jako ochotnik wstapil do Luftwaffe, ale za to ze od poczatku lat ’80-tych systematycznie i z lisia przebiegloscia zatuszowywal skandale z ksiezmi pedofilami, bo takie mial zadanie, taka byla jego rola w Vatykanie (jest wiele na ten temat artykulow). Jeszcze pozostaje pytanie gdzie trafil JPII – przeciez o tym wszystkim musial doskonale wiedziec, moze i on zrobil towarzystwo pozostalym papiezom, przeciez to doskonale entourage, kazdy z nich mial cos brzydkiego na sumieniu.

 • Jacek

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Piekla (niestety?) nie ma. Ale obaj zrozumieja, jak niewiele potrzeba bylo, aby bylo dobrze.

 • Arek

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  No własnie. Co innego wiara, a co innego moherowe poddanie się proboszczowi i całej tej chorej hierarchi.

  Wiem, że to może sie wydawać śmieszne dla wielu homików, ale ja wierze w takie rzeczy jak moc szczerej modlitwy. Z tym, że ja wierząc w to, że wiara może czynić cuda, jednocześnie zakładam, że równiedobrze moge o coś bardzo mocno prosić tak w domu, jak na spacerze, w parku, na mieście, nie koniecznie musi to być msza odprawiona przez proboszcza, za „co łaska, nie mniej niż 100zł”.

  Wiem, że moje poglądy są niemodne i jestem w miejszości (nie pierwszy z resztą raz 😛 w miejszości seksualnej juz jestem 😉 ) ale taka właśnie wiara daje mi siłe na codzień, przy wydarzeniach takich jak np opisanych w tym newsie. Kiedy mi ręce kompletnie opadają i w zasadzie nic, tylko się pochlastać, ja własnie wtedy sobie powtarzam, że kiedyś (po śmierci) ostro się na tym przejadą, i jeszcze zobaczą jak duzą krzywdę tak naprawde robili.

  KRK nie wiadomo czemu robi z siebie organizacje mającą wyłączność na Boga i na interpretowanie słów biblii. Nie wiem gdzie, ale spotkałem się już z określeniem, że powoli zajmują niszę ekologiczną, jeszcze nie tak dawno zajmowaną przez komunistów (na wschodzie) i nazistów (na zachód od wisły) Dla nich, za każde inne spojrzenie jest już herezją zasługującą na piekło, ale spójrzmy, że wiele paragrafów, z prawa kanonicznego jest jakby wyssana z palca, tak poprostu „se siedli i se wymyślili”.

  Tak jak z tym, że święty Paweł pisał, że do nieba nie wejdą „mężczyźni, ktorzy porzucili obcowanie z kobietą i zapałali rządzą do siebie”. Dla mnie to tutaj chodzi chyba raczej o żonatych facetów, albo skrytociotki, ktore z kobitą się ochajtały, a na boku faceta mają. A dlaczego? Bo nie akceptują, że Bóg ich takich stworzył, w dodatku notorycznie zdradzają. Ja tam, żadnego obcowania z kobietą nie porzuciłem 🙂 Bo jak mogłem porzucić coś, czego nie było 🙂

  Żołnierz może odmówić wykonania rozkazu, jeśli jakiś rąbnięty przełożony np każe wymordować całe miasto. Ja – wierzący – tym bardziej mam prawo wypowiedziec posłuszeństwo tej całej chorej istytucji, kiedy widze, że robi źle. A tak w ogole to już nie raz miałem dokonać apostazji z KRK i zapisać się w, albo kościele ewangelickim lub u baptystów, chyba juz kiedys to wpominałem, ale jeszcze nie jestem zdecydowany na którą z tych opcji, wiec póki co ciągle odkładam ten krok.

  Mój Bog wie, że jestem gejem i pomaga mi między innymi tworzyć szczęśliwy związek z moim chłopem 🙂 Wbrew temu co by Benio tam u siebie w złocie i marmurach nie bełkotał.

 • ktoś

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Baptystów odradzam – w homofobii mogą się ścigać z katolikami! I to nie tylko w Stanach – u nas też. Natomiast Kościoły ewangelickie (luterański, kalwiński oraz metodystyczny) i anglikański uznają najczęściej, że orientacja seksualna jest prywatną sprawą – jeden pastor się z tym zgadza, inni nie zgadza, jeden aprobuje, drugi nie – ale nikt nie wyklina co niedzielę z ambony. Mają po prostu więcej taktu i wyobraźni – bo co 10. parafianin jest homoseksualistą (teraz może nawet co 7., bo geje przechodzą z Kościoła katolickiego – sam znam co najmniej trzy takie przypadki).

 • szampans

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Jesli sie nie myle jedynym, naprawde wartym uwagi, jest w Polsce, w chwili obecnej, Reformowany Kosciol Katolicki. Problem w tym, ze istnieja na razie tylko cztery niewielkie zgrupowania tego kosciola;
  w Warszawie,
  w Poznaniu,
  we Wroclawiu
  i w Gorzowie Wielkopolskim.
  Po pobieznym przestudiowaniu mozliwosci konwersji zgodzilbym sie z ideologia tylko tego kosciola.
  Gdybym byl zainteresowany przystapieniem do jakiegokolwiek kosciola (co w moim przypadku nie jest mozliwe, gdyz jestem ateista), wybralbym wlasnie ten. Mialbym przy tym przyjemnosc tworzenia w Polsce czegos niemal od podstaw, jak to robili pierwsi chrzescijanie.

 • Erico

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  czyli świąt nie będzie?
  http://i.wp.pl/a/f/film/025/30/73/0057330.jpg

  Bo jak zasiąść do wigilijnego stołu i wspomnieć piękną legendę o dzieciątku urodzonym w ubóstwie? W świetle doniesień o kolejnych realizacjach „polityki miłości” opowieść bożonarodzeniowa, Betlejem i wszystko z tym związane jest tylko pretekstem do zebrania pieniędzy i pomnożenia zysków. Pozostaje niesmak

 • [PIčOVINA RZĄDZI ŚWIATEM]

  czyli
  QUANTILLA PRUDENTIA MUNDUS REGATUR

  Motto:
  Nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur.
  (“Nie wiesz, synu, jak nikła mądrość rządzi światem.”)
  Cesarz Oktawian August

  Co to się, paniedzieju, dzieje?! Gdyby mój brat (który, jako urodzony po mnie, był planowany jako siostrzyczka – ale wyszło na odwrót!) dłużej przebywał służbowo w Bombaju o jakiś miesiąc, dziś szukalibyśmy jego zwłok w hotelu, w którym jadał śniadania i kolacje. (A tak go Hindusi-współpracownicy cenili, że za nic nie chcieli, aby wracał do centrali firmy w Londynie.) Tak więc nasza wspólna matka miała rację, kiedy przez cały czas pobytu brata w Indiach bardzo martwiła się o niego. A ja byłem głupi, że jej lęki wyśmiewałem… Tymczasem media bulwarowe donoszą, iż także pewien „Zakopower” miał szczęście, zaś „Bułeczka” nie została schrupana przez dzielnych „Mudżahedinów Dekanu” (czy jak tam się ci terroryści zwą), gdyż rzeczony zespół muzyki-bliżej-nieokreślonej wyleciał do Polski tego właśnie „bombowego” dnia w Bombaju (26.11.2008), tyle że rano.

  Oczywiście, brat twierdzi, że polowanie na osoby z paszportem brytyjskim i amerykańskim ma swoje głębokie uzasadnienie historyczno-ekonomiczne: przez całe wieki Indie były (i ciągle są) porządnie dojone przez tych skurwieli, ku uciesze ochoczo biorących w łapę indyjskich elit. Owi bogaci Hindusi bynajmniej nie czują się odpowiedzialni za 1,5-miliardową populację, z której większość każdego dnia walczy o kroplę wody, by jakoś przeżyć do natępnego… Wolą za to ulegać przesądom religijnym, które – jednako dla hinduistów, jak i islamistów – nakazują ożenić się i… spłodzić kolejny miliard głodujących! Oczywiście, obie te zacne religie mają negatywny stosunek do najprzyjemniejszej rzeczy na świecie, czyli homoseksualizmu. Choć wydaje się, że w takich krajach, jak Indie czy Chiny, stosunki homoseksualne powinny być wręcz przez państwo promowane.

  NON QUANTITAS, SED QUALITAS.
  (Nie ilość, lecz jakość.)
  Pracuję bowiem również z Hindusami (obojga religii) a nie mogą się oni nadziwić, że w typowym domku siedzi sobie dwoje staruszków, gdyż dzieci poszły na swoje. Przedstawicieli ich nacji w takim piętrowym środkowoeuropejskim „klocku” zmieściłoby się co najmniej 15. A jak któryś ma ochotę na intymne chwile z własną ślubną, to po prostu wyprasza wszystkich pozostałych z pokoju, która to rzecz spotyka się u wyproszonych z ogólnym zrozumieniem… Za to niezrozumiałe dla nich jest, jak pociąg (rychlík) jadący co 2 godziny z Brna do Bohumína może mieć 70% wolnych miejsc i wobec tego w zasadzie są to kuszetki. W ich oczach to czyste marnotrawstwo! Bardziej nerwowi, zwani niesłusznie terrorystami, u siebie w Indiach odreagowują to wszystko, strzelając na oślep do hotelowych gości, czyli nie zważając na to, że mój brat jest ciągle nosicielem polskiego paszportu. Ale on to czasem ma farta jak ja… z pominięciem kwestii matrymonialnych, gdzie ja wypadam dużo lepiej!

  Pora wyjaśnić tytułowe słowo „pičovina”, które wymawiać należy jako coś pośredniego między „piczjowina” oraz „piciowina”. W czeskim języku ma to oczywiście związek z żeńskimi narządami płciowymi w ujęciu wulgarnym (piča). Ponieważ oznacza cyrk i głupotę nad głupotami, najlepszym polskim tłumaczeniem będzie jednak „chujowizna“! Potwierdza się bowiem stara prawda, iż

  VANITAS VANITATUM ET OMNIA VANITAS!
  (Marność nad marnościami a nade wszystko Hmarność! – Ecclesiastes 1:2)
  I nie wynika to z mojej, broń boże, pobożności, tylko z tego, co każdy widzi: im większy idiota, tym wyżej zajdzie! Jako wzorcowy przykład podam małpę z rodziny mandryli, która przez dwie kadencje jest prezydentem USA (aż do stycznia 2009 roku) i z tego tytułu zwana jest też „przywódcą (wolnego) świata“. Junior stwierdził bowiem: „historia zapamięta mnie jako wyzwoliciela milionów ludzi„. Jako podsumowanie swoich rządów dodał jeszcze: „Chciałbym być również zapamiętany jako osoba, która po pierwsze i przede wszystkim, nie sprzedała swojej duszy w celu zapewnienia sobie politycznych korzyści. Przyszedłem do Waszyngtonu z pewnymi przekonaniami i opuszczam go z tymi samymi.“ Zatem nie tylko krowa nie zmienia zdania… Przypadłość ta tyczy się również małp z dostępem do współczesnej brzytwy: guzika atomowego – i to niezależnie od stanu zaawansowania Alzheimera!

  Amerykanie dochowali się w ten sposób swojego Balcerowicza, czyli dogmatyka, który z popełnionych błędów nie wyciąga żadnych wniosków. O ile Bush junior rzeczywiście wyzwolił miliony ludzi z ciężaru jakim jest samo życie, o tyle Leszek B. był skromniejszy i zniszczył „jedynie“ poczucie stabilizacji życiowej (choćby na niskim poziomie), ale również milonom ludzi, gdyż zdało mu się, że oto jesteśmy w czasach XIX-wiecznego kapitalizmu, takiej jakby „wolnoamerykanki“. W swoich rachubach monetarystycznych nie uwzględnił przecież kosztów przywracania do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie (i gospodarce) całych grup upośledzonych przez jego fanaberie. Ciężko się zgadzać z niejakim Lepperem, lecz w chwili natchnienia miał celną wypowiedź: „Balcerowicz to doktor Mengele polskiej gospodarki!

  PATRIA EST, UBICUMQUE EST BENE.
  (Ojczyzna jest tam, gdzie jest dobrze. – Pacuvius)
  Nie da się ukryć, że żadna gospodarka nie wytrzyma łożenia pieniędzy na edukację młodych pokoleń aż do (mniej więcej) ukończenia 25 roku życia przez ich przedstawicieli, którzy potem czmychną za granicę, gdyż w starym kraju nie widać dla nich przyszłości. W ten sposób biedna Polska funduje bogatszym gospodarkom wykwalifikowanych pracowników, którzy będą pomnażać zamożność tamtych społeczeństw. Mimo wszystko, nie widać bowiem, by palili się z powrotem do starego kraju, skoro zapuścili już korzenie na różnych mglistych wyspach i gdzie indziej też. Oczywiście, głupi się cieszą, że Polska nie jest płatnikiem netto w kasie unijnej. Ta nadwyżkowa jałmużna, która do Polski wraca, w jaki sposób zrekompensuje wspomniane lata łożenia w przyszłość, która odfrunęła w inne strony?

  Biorąc jeszcze pod uwagę powszechną korupcję i łamanie praw (zwłaszcza pracowniczych), należy spodziewać się „wariantu argentyńskiego”. Ta sztucznie nadmuchana złotówka musi runąć a – szczerze mówiąc – spodziewałem się tego już w 2006 roku, gdy dałem dyla, by żyć po sąsiedzku. Nie wiem, jakich sztuczek i oszustw w papierach oraz systemach finansowych dokonali krajowi geniusze, skoro prawda o finansach w Polsce do tej pory nie wyszła na jaw! Może teraz liczą na to, że wszystko da się zwalić na kryzys ogólnoświatowy, gdy już sprawa się rypnie?

  CUM FORTUNA PERIT, NULLUS AMICUS ERIT.
  (Z chwilą utraty majątku zbraknie przyjaciela.)
  Ja jednak przewiduję inny przebieg przyszłych wydarzeń. Biorę pod uwagę dwa czynniki: po pierwsze, Zachód zawsze nas zdradzał przy każdej okazji a nie widać powodu, dla którego miałby zmienić to przyzwyczajenie, oraz po drugie, liberałowie w Polsce, którzy faktycznie zawsze nią trzęśli, jak chcieli, nie są już tacy liberalni w kwestiach obyczajowych. Dzięki temu Polska będzie miała szansę dalej być pośmiewiskiem cywilizowanej części Europy w kwestii poszanowania praw różnych mniejszości, w tym seksualnych. I dostarczy tą drogą znakomitego pretekstu, by wypieprzyć ją z Unii Europejskiej (za „nieprzestrzeganie wartości”) na dzień naprzód, zanim ogłosi bankructwo. Z członkiem UE w biedzie wypadałoby reszcie wspólnoty solidaryzować się (nie mylić z „sokratyzować”!), ale z pogonionym precz dziadem??? Pytanie tylko, czy rzeczywiście obrońcy „wartośći ogólnoeuropejskich” będą szybsi…

  FIAT IUSTITIA, PEREAT MUNDUS!
  (Niechaj ginie świat, byleby działa się sprawiedliwość!)
  Tak w ogóle, to wolałbym się w całej tej kwestii mylić, tyle że historia Polski dostarczyła już powodów, by sądzić, iż zachodnie społeczeństwa kupią każdy pretekst, który zwolni je z moralnego obowiązku pomocy. Myślę, na przykład, o rozbiorach, w których to czasach pretekstem do mieszania się ościennych mocarstw w wewnętrzne sprawy polskie była też jak najbardziej nietolerancja, tyle że religijna. Propaganda różnych państw tak obrzydziła ludziom Rzeczpospolitą Obojga Narodów – na jej własne życzenie zresztą, bo to wszystko było zgodne z prawdą – że usprawiedliwiła może nie tyle ową zbrodnię polityczną, na trzy etapy rozłożoną, ile obojętność Zachodu wobec tak jaskrawego złamania prawa międzynarodowego! A historia lubi się powtarzać… Może i świat cały nie zginie, ale Polska?…

  Wiesław KASPRZAK

 • pv

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  > A tak w ogole to już nie raz miałem dokonać apostazji z KRK
  > i zapisać się w, albo kościele ewangelickim lub u baptystów,
  > chyba juz kiedys to wpominałem, ale jeszcze nie jestem
  > zdecydowany na którą z tych opcji, wiec póki co ciągle
  > odkładam ten krok.

  zamienił stryjek siekierkę na kijek. zrób pierwszy krok, i dopiero wtedy się zastanawiaj. to nie przenoszenie numeru między sieciami, nie trzeba mieć upatrzonej docelowej! 😉

  mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy homicy-katolicy wreszcie przejrzą na oczy, że są robieni w konia przez organizację żądną kasy i zaszczytów, od wielu, wielu lat.

 • filip

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  [bardzo prosimy o komentarze NA TEMAT. detr.]

 • Ja

  [Re: Czy mordowanie osób LGBTQ jest sprzeczne z ideą ]

  Cóż z Kosciołem Katolickim skonczyłem wiele lat temu , Jednak nadal pozostałem osoba wierzaca .
  szukałem przez wiele długich lat społecznosci w której mógłbym realizowac siebie i jako geja i jako chrzescijanina.
  W chwili obecnej jestem w Reformowanym Kościele Katolickim.
  Musze powiedziec ,ze obawiałem sie tej denominacji ,gdyz nie chciałem przystepowac do koscioła iscie tęczowego.
  Obawy okazały sie zbedne ,ludzie naprawde ludzmi wierzacymi.Moim skromnym zdaniem nie ma sensu siedziec tam gdzie nas nie chca.Tylko przyrym jest fakt ,ze czynia to osoby mówiace ,iz znaja Jezusa

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa