- homiki.pl - http://homiki.pl -

Brokeback Mountain ocenzurowany we Włoszech!

Po poniedziałkowej emisji filmu BB, włoskie organizacje LGBTQ zaprotestowały przeciwko usunięciu z filmu śmielszych scen.

Jak donoszą wirtualnemedia.pl: Przewodniczący stowarzyszenia Arcigay, Aurelio Mancuso, cytowany przez Ansę, zażądał od kierownictwa RAI i drugiego kanału, w którym film nadano o godzinie 23.00 wyjaśnienia, kto podjął decyzję o emisji filmu w wersji z – jak to ujął – „jaskrawymi cięciami niczym za cenzury w latach 50”.

Telewizji publicznej zarzucono homofobię, oraz zażądano powtórnej emisji, tym razem ze wszystkimi scenami.

To drugi głośny protest LGBTQ we Włoszech w ciągu ostatnich dni. Pierwszy był reakcją na sprzeciw stałego obserwatora Watykanu przy ONZ w sprawie rezolucji wzywającej do zniesienia kar za homoseksualizm w krajach, gdzie jeszcze obowiązują.

(n j)

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert [1]

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.