''Przemoc motywowana uprzedzeniami'' ciągle dostępna!

Towarzystwo Interwencji Kryzysowej nadal rozpowszechnia wydaną w 2007 r. w ramach projektu „W obliczu zbrodni z nienawiści” publikację zatytułowaną „Przemoc motywowana uprzedzeniami. Przestępstwa z nienawiści” pod redakcją A. Lipowskiej-Teutsch i E. Ryłko.

Ta niewielkiego formatu książeczka to absolutny niezbędnik dla wszystkich zajmujących się przestępstwami z nienawiści z perspektywy organizowania szkoleń i szerzenia wiedzy w tym temacie. We wstępnie możemy przeczytać:

Wyszliśmy z założenia, iż przeciwdziałanie przestępstwom z nienawiści, pomoc dla osób i środowisk narażonych na przemoc motywowaną uprzedzeniami, skuteczne ściganie i resocjalizacja sprawców, zapobieganie poważnym konfliktom wyzwolonym przez incydent motywowany uprzedzeniami – wymaga współdziałania kluczowych przedstawicieli społeczności lokalnych. W szczególności wymaga to współpracy pomiędzy szkołami, organizacjami pozarządowymi, podmiotami zaangażowanymi w prewencję przestępczości nieletnich i resocjalizację, przy współpracy mediów i decydentów politycznych.

„Przemoc…” to kompendium wiedzy zawierające świetnie usystematyzowane informacje na temat przestępstw z nienawiści, ich pozycji w polskim systemie prawnym, sposobach komunikowania się o nich, przeciwdziałaniu. To jednak przede wszystkim niezwykle bogaty zbiór materiałów do szkoleń adresowanych do różnych grup – nauczycieli i wychowawców, policji, osób pracujących z ofiarami przestępstw, a przede wszystkim młodzieży.

Pozycja niezwykle ciekawa i warta rozpowszechniania – w naszym kraju, gdzie pojęcie „przestępstw z nienawiści” jest mało znane, a samo zjawisko ma zasięg niepokojąco szeroki.

„Przemoc motywowana uprzedzeniami. Przestępstwa z nienawiści” pod redakcją Anny Lipowskiej-Teutsch i Ewy Ryłko, Towarzystwo Interwencji Kryzysowej, Kraków 2007

Kontakt w sprawie publikacji

(sass)

2 komentarze''Przemoc motywowana uprzedzeniami'' ciągle dostępna!

  • Jacek

    [Re: ”Przemoc motywowana uprzedzeniami” ciągle dostępna!]

    Polecam.Publikacja jest rzetelna metytorycznie i niezbędna do obrony przed dyskryminacją. Po dokładnym przestudiowaniu publikacji można znaleść metody obrony przed nienawiścią .

  • Jacek

    [Re: ”Przemoc motywowana uprzedzeniami” ciągle dostępna!]

    Polecam.Publikacja jest rzetelna metytorycznie i niezbędna do obrony przed dyskryminacją. Po dokładnym przestudiowaniu publikacji można znaleść metody obrony przed nienawiścią .

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa