Kalifornijski Cliffhanger

O 14.30 czasu polskiego nadal trwało przeliczanie głosów w kalifornijskim referendum.

Tymczasem po przeliczeniu 90% głosów jest 51,9% za zakazem małżeństw osób tej samej płci. Przeciwnicy LGBTQ rozpoczęli już świętowanie, jest ono jednak przedwczesne. Wynik może się zmienić – mamy cliffhanger godny serialu Dynastia! (cliffhanger = w serialologii oczekiwanie w napięciu co będzie dalej). Przeliczanie głosów (zostało 3 mln kartek!) będzie wznowione rano miejscowego czasu.

W dniu wyborów w Kalifornii zawarto 18 tysięcy małżeństwa gej/les!

Wedle sondaży „po wyjściu z urny” nieznaczna większość białych wyborców opowiedziała się przeciwko poprawce zakazującej małżeństw, nieznaczna większość Afroamerykanów i Latynosów poparła konserwatywną mrzonkę.

Kampania przed referendum kosztowała w sumie 67 mln dolarów (!!!). W Kalifornii nie jest spokojnie – trwa śledztwo FBI w sprawie ataku na stronę www opowiadającą się po stronie LGBTQ, wielu osobom postawiono tez zarzuty z paragrafu o mowie i czynach nienawiści (ci konserwatyści!).

Dalej:

W Colorado krzesło w Kongresie traci wyjątkowo dokuczliwa homofobka (do widzenia).

W Nowym Jorku wyraźny przechył w stronę Demokratów (2 nieprzewidziane nowe miejsca w Kongresie). Wedle komentarzy jest o krok od małżeństw gej/les na Manhattanie!

(mm)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa