Chcieć to se możesz czyli Parada w realu

Z przyjemnością przedstawiamy info Fundacji Równości:

W czasach pokoju potrzeba chleba i igrzysk. Niech kolorowa parada przyciągnie dziesiątki tysięcy rządnych zabawy lesbijek i gejów, setki tysięcy gapiów i szczodrych sponsorów. Po co to wszystko? Wtedy walka o słuszną sprawę będzie miała swoje pięć minut – pięć minut z (czasami nieświadomym) poparciem tłumu” (Radek Oliwa – innastrona.pl)

Pytanie o kształt parady jest pytaniem o dalszą strategię działania ruchu. Ruchu, który jest targany wewnętrznymi kłótniami i który od dawna nie ma wyklarowanych poglądów, a co za tym idzie – również postulatów i żądań.” (Dagmara Molaga, kobiety-kobietom.pl)

To tylko dwie przykładowe wypowiedzi na temat przyszłości parad zamieszczonymi ostatnim numerze Repliki. Jak wszyscy różnimy się poglądami na wiele tematów, w tym na temat roli i potrzeby parady. Jako jej organizator chcemy i będziemy wsłuchiwać się we wszystkie głosy. Stąd narodził się pomysł zorganizowania „Forum Paradowego”

Spotkanie będzie nawiązywać do dyskusji, która rozpoczęła się spotkaniem w siedzibie KPH 13 czerwca 2008 roku (o przebiegu spotkania czytaj tutaj). Od tego czasu w mediach LGBT rozgorzały spory dotyczące przyszłości parady, śledzimy je bardzo skrupulatnie.

Tym razem pragniemy usiąść do konkretów. Planujemy następujący przebieg debaty:

1. Przedstawienie planów Fundacji Równości na rok 2009 oraz działań podjętych w celu ich realizacji.

2. Wysłuchanie postulatów osób i organizacji pragnących uczestniczyć w Paradzie Równości 2009, dyskusja nad sposobami ich realizacji

3. Zebranie propozycji haseł/motta, pod którym iść ma Parada 2009

4. Ustalenie Ramowego planu przebiegu Parady 2009

5. Dyskusja nad współpracą między Paradą a mediami LGBT

6. Na zakończenie – kilka słów o EuroParadzie 2010

Po debacie zapraszamy wszystkich uczestników na imprezę do wspierającego naszą Paradę od lat klubu TORO, mieszczącego się tuż za rogiem. Część dochodu z biletów wstępu zostanie przekazana na rzecz organizacji Parady Równości 2009.

Nasze spotkanie będzie pierwszym tego typu organizowanym przez nas „Forum Paradowym”. Nie zapraszamy nikogo indywidualnie. Chcemy by każdy (a), kto chce się wypowiedzieć na temat przyszłości parady, kto ją krytykuje lub chwali i kto chciałby się włączyć w jej kształtowanie przyszedł i zabrał głos.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobote (22. listopada) o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Równości, przy ul. Marszałkowskiej 3/5 ( przy placu Zbawiciela) w Warszawie.

Zapraszamy!

5 komentarzyChcieć to se możesz czyli Parada w realu

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa