- homiki.pl - http://homiki.pl -

Horror z gejami

Russ jest trzydziestoletnim nauczycielem historii. Wraca do swojego domu rodzinnego na pogrzeb matki. Boi się powrotu, gdyż z powodu konfliktu po coming-oucie zerwał więzy rodzinne. W drodze na pogrzeb natyka się na wypadek drogowy. Pomaga umierającemu mężczyźnie, a on, cały zakrwawiony mówi „Oni powiedzieli, że wrócisz…”.

Tak się zaczyna prawie każdy horror, potem jest tylko straszniej. „Cthulhu” to stwór zaczerpnięty z twórczości H.P. Lovercrafta, potwór z przeszłości, mający wpływ na sny. Do standardowego zestawu duchów, sztucznej krwi i innych strachów dochodzi wątek gejowski. Russ dalej jest nakłaniany przez ojca i siostrę do „ustatkowania się” i założenia rodziny. W międzyczasie bohater spotyka Mike'a, swojego byłego kochanka, obecnie przykładnego męża i ojca. Stłumione uczucie wybucha na nowo.

Tyle krótkiego streszczenia. Co będzie dalej? Chciałoby się powiedzieć „Zapraszam do kin”, ale nie sądzę, by polscy dystrybutorzy zaryzykowali by „Cthulhu” znalazł się w kinach. Być może film pojawi się w Polsce na DVD. Na razie zapraszamy do oglądnięcia zwiastunu filmu. [1]

Osobiście nie boję się horrorów, bo w najstraszniejszych momentach idę podlewać kwiatki albo robić herbatę. Jednak w tym horrorze po raz kolejny stykamy się z sytuacją geja / lesbijki w małym mieście. I to przeraża najbardziej, niemożność wyjścia z zaklętego kręgu „CO-LUDZIE-POWIEDZĄ” jest mrożącym krew w żyłach fragmentem naszej rzeczywistości. I nie można w tym przypadku wyłączyć telewizora w najstraszniejszym momencie.

Oficjalna strona www filmu: www.cthulhu-themovie.com [2]

Foto: fotos z filmu