- homiki.pl - http://homiki.pl -

''Gejowska fala'' zalewa Stany Zjednoczone

Posted By PTT On 17 listopada 2008 @ 22:20 In Kraj,Świat | 1 Comment

Prawa nie są dane na zawsze, o czym całkiem niedawno mogliśmy się przekonać (np. pomysły pewnych ministrów w sprawie dostępu do niektórych zawodów). Amerykanie i Amerykanki nie raz dowiedli, że potrafią się masowo organizować i walczyć o swoje prawa. Trzymamy kciuki za powodzenie akcji!

Oto fragment artykułu z portalu Onet.pl [1]:

Niemal dwa tygodnie po tym, jak wyborcy w Kalifornii, Arizonie i na Florydzie opowiedzieli się w referendach za delegalizacją małżeństw osób tej samej płci, tysiące osób wzięło udział w wiecach zorganizowanych jednocześnie w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, protestując przeciwko wprowadzanym zakazom.

- Czego chcemy? – skandowała część tłumu zebranego w Waszyngtonie. – Równouprawnienia – odpowiadali inni. – Kiedy? – Od zaraz – skandował tłum powiewając flagami o kolorach tęczy. W Nowym Jorku, na Manhattanie, protestujący nieśli transparenty z napisami „Miłość i jedność a nie nienawiść”, oraz, w nawiązaniu do słynnej piosenki zespołu The Beatles, „Wszystko czego potrzebujemy to miłość”.

W pewnym momencie zaczęli skandować „Uda nam się” – dokładnie tak jak skandował tłum podczas przedwyborczych wieców, gdy obecnie już prezydent-elekt Barack Obama zapowiadał zmiany. (…)

- Na kolejne wiece i demonstracje przyjdzie nas jeszcze więcej. Będzie to największa manifestacja, takiej jakiej świat jeszcze nie widział – zapowiada Amy Balliett, współzałożycielka internetowego portalu JoinTheImpact.com. Stowarzyszenie to, które zorganizowało wiece, zostało założone zaledwie trzy dni po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, kiedy, w towarzyszących głosowaniu prezydenckiemu referendach, wyborcy w trzech stanach opowiedzieli się za delegalizacją małżeństw osób tej samej płci. (…)

W Kalifornii, przyjęta w głosowaniu Poprawka numer osiem do stanowej konstytucji zakazująca związków małżeńskich osób tej samej płci jest nadrzędna wobec orzeczenia stanowego Sądu Najwyższego z maja tego roku legalizującego małżeństwa homoseksualne. Tuż po ogłoszeniu wyników głosowania znana amerykańska prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres powiedziała, że jest „ogromnie zasmucona” wynikami głosowania. DeGeneres, która w sierpniu poślubiła znaną aktorkę Portię de Rossi napisała, że po zwycięstwie Baracka Obamy w wyborach prezydenckich „podobnie jak miliony Amerykanów miała wrażenie, że Ameryka uczyniła ogromny krok w kierunku równości społecznej”. (…)

Jak podaje Liberalny Kalwin, autor bloga http://liberalnykalwin.blox.pl [2], podczas manifestacji pojawiły się takie hasła na transparentach:

1. (Przed świątynią mormońską): „Joseph Smith (założyciel Kościoła) miał 300 żon – dlaczego ja nie mogę mieć jednej?”

2. „Nie głosowałam nad ważnością twojego małżeństwa – chciałbyś?”

3. „Trzymaj swoją religię z daleka od mojego świeckiego małżeństwa”.

(mt)


Article printed from homiki.pl: http://homiki.pl

URL to article: http://homiki.pl/index.php/2008/11/gejowska-fala-zalewa-stany-zjednoczone/

URLs in this post:

[1] Onet.pl: http://wiadomosci.onet.pl/1863997,441,item.html

[2] http://liberalnykalwin.blox.pl: http://liberalnykalwin.blox.pl

[3] T-mobile USA popiera homomałżeństwa: http://homiki.pl/index.php/2012/08/t-mobile-usa-popiera-homomalzenstwa/

Copyright © 2011 homiki.pl. Wszelkie prawa zatrzeżone.