''Gejowska fala'' zalewa Stany Zjednoczone

Prawa nie są dane na zawsze, o czym całkiem niedawno mogliśmy się przekonać (np. pomysły pewnych ministrów w sprawie dostępu do niektórych zawodów). Amerykanie i Amerykanki nie raz dowiedli, że potrafią się masowo organizować i walczyć o swoje prawa. Trzymamy kciuki za powodzenie akcji!

Oto fragment artykułu z portalu Onet.pl:

Niemal dwa tygodnie po tym, jak wyborcy w Kalifornii, Arizonie i na Florydzie opowiedzieli się w referendach za delegalizacją małżeństw osób tej samej płci, tysiące osób wzięło udział w wiecach zorganizowanych jednocześnie w wielu miastach Stanów Zjednoczonych, protestując przeciwko wprowadzanym zakazom.

– Czego chcemy? – skandowała część tłumu zebranego w Waszyngtonie. – Równouprawnienia – odpowiadali inni. – Kiedy? – Od zaraz – skandował tłum powiewając flagami o kolorach tęczy. W Nowym Jorku, na Manhattanie, protestujący nieśli transparenty z napisami „Miłość i jedność a nie nienawiść”, oraz, w nawiązaniu do słynnej piosenki zespołu The Beatles, „Wszystko czego potrzebujemy to miłość”.

W pewnym momencie zaczęli skandować „Uda nam się” – dokładnie tak jak skandował tłum podczas przedwyborczych wieców, gdy obecnie już prezydent-elekt Barack Obama zapowiadał zmiany. (…)

– Na kolejne wiece i demonstracje przyjdzie nas jeszcze więcej. Będzie to największa manifestacja, takiej jakiej świat jeszcze nie widział – zapowiada Amy Balliett, współzałożycielka internetowego portalu JoinTheImpact.com. Stowarzyszenie to, które zorganizowało wiece, zostało założone zaledwie trzy dni po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, kiedy, w towarzyszących głosowaniu prezydenckiemu referendach, wyborcy w trzech stanach opowiedzieli się za delegalizacją małżeństw osób tej samej płci. (…)

W Kalifornii, przyjęta w głosowaniu Poprawka numer osiem do stanowej konstytucji zakazująca związków małżeńskich osób tej samej płci jest nadrzędna wobec orzeczenia stanowego Sądu Najwyższego z maja tego roku legalizującego małżeństwa homoseksualne. Tuż po ogłoszeniu wyników głosowania znana amerykańska prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres powiedziała, że jest „ogromnie zasmucona” wynikami głosowania. DeGeneres, która w sierpniu poślubiła znaną aktorkę Portię de Rossi napisała, że po zwycięstwie Baracka Obamy w wyborach prezydenckich „podobnie jak miliony Amerykanów miała wrażenie, że Ameryka uczyniła ogromny krok w kierunku równości społecznej”. (…)

Jak podaje Liberalny Kalwin, autor bloga http://liberalnykalwin.blox.pl, podczas manifestacji pojawiły się takie hasła na transparentach:

1. (Przed świątynią mormońską): „Joseph Smith (założyciel Kościoła) miał 300 żon – dlaczego ja nie mogę mieć jednej?”

2. „Nie głosowałam nad ważnością twojego małżeństwa – chciałbyś?”

3. „Trzymaj swoją religię z daleka od mojego świeckiego małżeństwa”.

(mt)

1 komentarz do: ''Gejowska fala'' zalewa Stany Zjednoczone

  • Marek29

    [Re: ”Gejowska fala” zalewa Stany Zjednoczone]

    Hej, byłem na największej manifestacji w Washingtonie… bo tak się składa, że jestem tymczasowo w US. Młodzież manifestowała przedewszystkim hasłami przeciwko bogatym lobby skrajnie prawicowym, którzy wydali na kampanię medialną za delegalizacją „pax-u” 80 milionów $. I tutaj lobby gejowskie nie miało szan bo zebrało tylko 12 milionów $ na rzec kampanii. Niestety często pieniądz w US decyduje o losach pewnych ustaw… PS. jestem do dziś zaskoczony jak mieszkańcy Washingtonu klaskali i trąbili samochodami wspierając manifestantów.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa