Anka Zet vs Zbigniew Ziobro

Dziś kobiety zdobyły sejm! Dokładniej, odbył się cykl spotkań i wydarzeń upamiętniający 90 lecie przyznania kobietom praw wyborczych w Polsce.Z zaproszonych gości stawił się tylko… Ludwik Dorn. Czy kobiety są przedmiotem zainteresowania polityków?

W sejmowych kuluarach obecny był Zbigniew Ziobro. Była tam też uczestniczka obchodów 90lecia Anka Zet (której przedstawiać nie trzeba). Oto co się wydarzyło – słuchaj uważnie!

Pan nie ma prawa zawrzeć związku z mężczyzną, życzę panu, żeby pan mógł! – mówiła Anka.

Brawo dla Anki Zet za nieustanne przypominanie o wielkiej potrzebie, jaką jest ustawa – o związkach partnerskich, czy, jak ego chcieli i chciały homiki – małżeństwie homo. Tymczasem niebawem opublikujemy przykładowy tekst pełnomocnictwa, które – zawarte notarialnie – sporo w życiu ułatwia.

N.b. Anka Zet zadała pytanie o związki partnerskie Zbigniewowi Ziobrze jako przedstawicielowi PiS, posłowi prawicy. Z dawnych zagranicznych wypowiedzi prezydenta Kaczyńskiego, ongiś nieustannie pytanego o polskich LGBTQ, wiemy, że na prawicy jest sporo gejów, choć nie „aktywistów” – prezydent tak rozumie niewyoutowanie. Cóż! Także życzymy kawalerowi Ziobro, by mógł w najbliższej przyszłości zawrzeć związek z mężczyzną, choć dziś zadeklarował, że tego nie chce.

(mm)

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.

7 komentarzyAnka Zet vs Zbigniew Ziobro

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa