- homiki.pl - http://homiki.pl -

1 grudnia w Warszawie i Krakowie!

Przypominamy o wydarzeniach związanych z 1 grudnia – Światowym Dniem AIDS!

Warszawa

Z okazji Światowego Dnia AIDS odbędzie się pokaz charytatywny filmu D. Jarmana „Sebastiane”.

Film zostanie pokazany w oryginalna wersji (język łaciński), z polskimi napisami.

Zapraszają: kino Luna, Fundacja Res Humanae, Lambda Warszawa, Bądź z Nami, Ambasada Wielkiego Księstwa Luksemburga.

Patronat honorowy: Ambasador Luksemburga Ronald Dofing.

1.12 godz. 20.30
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, 00-639 Warszawa

Całość zysków ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na rzecz organizacji: Res Humanae, Lambda Warszawa i Bądź z nami.

Kraków

W związku z nadchodzącym Dniem Walki z AIDS, oddział krakowski Kampanii Przeciw Homofobii zwraca uwagę na znaczenie promowania profilaktyki HIV/AIDS i potrzebę stworzenia wolnej od uprzedzeń i stereotypów, informacyjnej kampanii społecznej w zakresie zdrowia seksualnego.

Podobnie jak w Warszawie, tak i w byłej stolicy Polski, przeprowadzimy akcję rozdania bezpłatnych zestawów prezerwatyw krakowskim dyskotekom i klubom. Nasza symboliczna akcja ma na celu zwrócenie uwagi na skalę problemu i sprowokowanie szerszej dyskusji.

Jesteśmy świadomi, że głównym powodem zachorowań na AIDS oraz braku tolerancji wobec osób nim dotkniętych jest brak lub niewłaściwy sposób edukowania społeczeństwa w tym zakresie i niewiedza na temat możliwości zarażenia się wirusem HIV.

Oprócz prezerwatyw, w takich miejscach jak Cocon, Kitsch, LaF, Spokój czy Miejsce będzie można znaleźć również związane z kampanią Przyjazny Ginekolog kalendarzyki.

Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych związanych z naszymi kampaniami:

www.mezczyzna.kph.org.pl [1]
www.kobieta.kph.org.pl [2]

Tymczasem w Warszawie darmowe prezerwatywy są rozdawane w klubach regularnie – zobacz powyższą stronę – wersja dla facetów. Najwyższy czas, by działo się tak w całej Polsce. Niby czemu Warszawa ma być uprzywilejowana?

Autorzy:

zdjęcie Raimund Wolfert

Raimund Wolfert [3]

ur. 1963, pracuje jako wykładowca w Berlinie. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat niemiecko-skandynawskich kontaktów kulturowych oraz prac z historii homoseksualności. Wydawca książki „Alles nur Kunst?” Knut Hamsun zwischen Ästhetik und Politik” (1999) i autor publikacji „Gegen Einsamkeit und ‚Einsiedelei’. Die Geschichte der Internationalen Homophilen Welt-Organisation” (2009). Obecnie pisze biografię niemieckiego pisarza i pacyfisty Bruno Vogela (1898-1987), która ukaże się wiosną 2012.