- homiki.pl - http://homiki.pl -

Poznań, Kraków: mobilizacja głupich kroków

Dziennik „Polska” przytacza wypowiedzi rozentuzjazmowanych polityków i duchownych, którzy skarżą się, że podli geje i lesbijki chcą maszerować im pod oknami.

W Krakowie ILGCN – Polska zamierza uczcić króla Władysława Warneńczyka, jednego z najsłynniejszych polskich postaci historii dawnej, o której wiadomo, że praktykował mężołóstwo – cóż za urocza nazwa!

Dla „Polski” wypowiada się radny PiS Kosior: Ta akcja posłuży jedynie promocji gejów. Ta wypowiedź służy jedynie promocji radnego Kosiora. Któż by usłyszał o tym dzielnym samorządowcu, którego największym osiągnięciem wedle wyników w googlach jest bojkot „złych” Dni Krakowa? Aby lepiej wylansować radnego Kosiora zapodajemy link do strony wuwuwu. [1] Dalej: Organizatorzy liczą na prowokację. Acha… 🙂 Czy może ktoś zmienić płytę?

Poznań: „Polska” cytuje abp Stanisława Gądeckiego. Kościół troszczy się o poszanowanie godności każdego człowieka i z szacunkiem wypowiada się na temat osób o skłonnościach homoseksualnych. Nie może się jednak godzić z publicznym zachęcaniem do praktyk, które są sprzeczne z zasadami moralności chrześcijańskiej. Ha! Z wypowiedzi wynika, że marsz z okazji dnia tolerancji UNICEF (!!!) ma zachęcać do praktyk, czyli co, seksu? Sprowadzanie kogokolwiek do poziomu rzekomych czy rzeczywiście wykonywanych praktyk seksualnych jest poniżej wszelkiej krytyki. Boli mnie, że przedstawiciel kościoła sprowadza tą instytucję do rynsztoku. Ale to nie moja sprawa. Przecież Poznań słynie ze swego biskupa – seniora, który mężołóstwo uprawiał otwarcie. Głodnemu chleb na myśli? Winą Paetza nie było to, że uprawia seks z mężczyznami, ale to, że do owego seksu przymusza i że – przy okazji – łamie podstawowe zasady, które ponoć głosi. Winą zaś społeczności Poznania jest niekonsekwencja, z jaką podchodzi do swojego pasterza.

Przejdźmy do radnych, którzy na prawicy „nie wiedzą” czy „wydadzą zgodę na przemarsz”. Trybunał Praw Człowieka pouczył już Polskę, że władza żadnej zgody nie wydaje, tylko przyjmuje do wiadomości, że ktoś chce pomanifestować. Wypowiedzi owych niezdecydowanych radnych z Poznania są tym samym obrazą dla rozumu – ile można robić ze społeczeństwa idiotów? (Nb. dziennik „Polska” też nie raczy o tym wyroku pamiętać i niepotrzebnie się ekscytuje. Spokojnie!)

Przy okazji – spedalają się Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jeszcze w tym miesiącu odbędą się targi o turystyce LGBT. Więcej w dziale wydarzenia.

(mm)