O tatuowaniu homików

Znowu zostaliśmy rozśmieszeni do łez:

Na pośladkach każdego geja powinien pojawić się tatuaż o treści „sodomia szkodzi zdrowiu” – zaproponował na swym blogu kapelan londyńskiej giełdy, ojciec Peter Mullen. Anglikański duchowny ściągnął na siebie prawdziwe gromy i prawdopodobnie zostanie zmuszony do ustąpienia – pisze dziennik.pl.

Liberalni londyńczycy przecierają oczy ze zdumienia. Kapelan giełdy, 66-letni Peter Mullen, chce, by każdego geja tatuowano na podbródku i pośladkach. „Nadszedł czas, by wierni domagali się zniechęcania do praktyk homoseksualnych w sposób znany z paczek papierosów” – napisał na swoim blogu Mullen, którego cytuje „Daily Mail”.

W odpowiedzi biskup Londynu potępił słowa Mullena, nazywając je „wysoko obraźliwymi”. Jednocześnie brytyjska organizacja gejowska Stonewall zażądała pozbawienia duchownego wszystkich piastowanych funkcji.

(…)- Chociaż kler ma prawo do wyrażania własnego zdania, ta wysoce obraźliwa wypowiedź w żaden sposób nie odzwierciedla poglądów Diecezji Londyńskiej – napisano w specjalnym oświadczeniu dla gazety „Evening Standard”. Nieoficjalnie wiadomo, że wobec kontrowersyjnego duchownego wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne.

Co więc nas śmieszy w tej historii? To, że głupi ludzie istnieją bez względu na szerokość i długość geograficzną. Na temat gejów i lesbijek nasłuchaliśmy się już tyle „mądrości”, że naprawdę mało co może nas zdziwić.

Porównajmy jednak wspomnianą sytuację do warunków polskich. Otóż przykładowo Ojciec Muchomorek rzuca inwektywę na homoseksualistów. Co robią zwierzchnicy Ojca Muchomorka? Przyklaskują po cichu albo w pełnym nabożnej świętobliwości milczeniu aprobują nietolerancyjne i głupie zachowanie, niezgodne z duchem chrześcijaństwa. W Polsce głupota, jeżeli jest uświęcona, staje się dogmatem. I dlatego sprawa jest śmieszna. Aż do łez śmieszna.

źródło: onet.pl

2 komentarzy do:O tatuowaniu homików
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa