Kazimiera Szczuka w Parlamencie Europejskim?

Bardzo ciekawe… Tvp.info donosi:

Sojusz Lewicy Demokratycznej chce zaproponować znanej działaczce feministycznej Kazimierze Szczuce start w wyborach do Parlamentu Europejskiego – dowiedział się nieoficjalnie serwis internetowy tvp.info.

Propozycja dla Szczuki ma być elementem strategii polegającej na szerszym otwarciu SLD na środowiska kobiece. Z ustaleń serwisu internetowego tvp.info wynika, że kierownictwo partii chce zaproponować start w wyborach do Europarlamentu także innym znanym kobietom luźno powiązanym ze światem polityki.

We wtorek wiceprzewodniczący Jerzy Szmajdziński powiedział w Radiu Zet, że kobieta może być również kandydatem SLD na prezydenta. Wymienił dwie potencjalne kandydatki: Izabelę Jarugę-Nowacką i Jolantę Szymanek-Deresz. – To prawda, że myślimy o zaproponowaniu miejsc na listach w wyborach do Europarlamentu znanym kobietom, ale nie chcę rozmawiać o personaliach – mówi wiceprzewodnicząca SLD Katarzyna Piekarska. – Co do Kazi Szczuki, mogę jedynie powiedzieć, że to bardzo mądra i zaangażowana społecznie osoba, której poparcie dla SLD na pewno by nam nie zaszkodziło – dodaje.

Sprawy ewentualnego startu z list SLD nie chce komentować Kazimiera Szczuka, oficjalnie członkini partii Zieloni 2004. Dziś Szczuka wraz z prof. Magdaleną Środą, węgierską eurodeputowaną Zitą Gurmai i hiszpańską posłanką Carmen Monton weźmie w Sejmie udział w organizowanej przez SLD konferencji poświęconej obecności kobiet w polityce. – Mam nadzieję, że konferencja będzie wstępem do owocnej współpracy ze Szczuką – mówi jeden z polityków lewicy.

Lubimy Kazimierę Szczukę w roli celebrytki i niezwykle cenimy jej zdolności dyskutowania z oszołomami na prawicy. Zawsze jest rzeczowa, błyskotliwa, opanowana. Pokazała to nie raz, stając publicznie po naszej stronie. Dlatego lepiej by było dla nas, by Kazimiera została w Polsce. Jest tutaj bardziej potrzebna.

Chociaż ponoć nie da się zmienić polityki i jej skutków stojąc z boku.

Od komentarza na temat motywacji SLD powstrzymamy się. Ale niewątpliwie kierunek słuszny…

(mt)

3 komentarzeKazimiera Szczuka w Parlamencie Europejskim?

 • m.

  [Re: Kazimiera Szczuka w Parlamencie Europejskim?]

  No i super! Pani Kazia i Pani Jaruga- Nowacka mój głos mają w kieszeni, myślę, że nie tylko mój:)
  Ale lewica powinna wystawić jedną listę.

 • Walpurg

  [Re: Kazimiera Szczuka w Parlamencie Europejskim?]

  Polska polityka ma tak krótką ławkę, że polityków z Sejmu musi rzucać na „odcinek europejski” albo tych z Parlamentu Europejskiego ściągać do kandydowania w wyborach do Sejmu.

  Może więc najpierw Bruksela a za 2 lata powrót do Polski?

  Gdyby tak jeszcze Kingę Dunin i Magdalenę Środę dołączyć do pierwszego garnituru…

  Tylko czy to musi być SLD? Rozlatująca się lewica niczego nie zdziała. Jedynie jedna duża lewicowa lista. Jeśli SLD, SDPL, Zieloni pójdą osobno, skończy się całkowitą klęską.

 • Jacek

  [SLD to nie lewica]

  SLD to nie lewica, lecz postkomuniści z PZPRowskimi biografiami. Za komuny prześladowali gejów (Akcja Hiacynt). Za demokracji utrącili ustawę Szyszkowskiej o związkach, wsławili się całym szeregiem afer korupcyjnych. Mają w d… gejów, maja w d… także innych wyborców. Nie mogę się doczekać kiedy wylądują wreszcie na śmietniku historii. Wierzę, żę Szczuka nie da się im omamić i nie przystąpi do ich „układu”.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa