Festiwal Tęczowych Rodzin za nami!

Relacja Gazety Stołecznej:

Tęczowe rodziny spotkały się na niedzielnym pikniku w Instytucie Teatralnym. Jadły naleśniki i wysłuchały bajki o pingwinach gejach.
– Rodzina jest wtedy, kiedy ludzie się kochają – twierdzi Magda.

– Społeczeństwo drży przed adopcją dzieci przez pary homoseksualne, tymczasem w Polsce żyje już ok. 50 tys. takich rodzin. Niestety, w większości muszą się ukrywać – dodaje Patrycja.(…)

Dorota z branży reklamowej jest lesbijką, ale nie zna żadnej homorodziny z dzieckiem. Chciała osobiście taką poznać i pogadać.

– Żadna nie przyszła – ubolewa. – W sumie się nie dziwię. Ja bym się bała afiszować ze względu na dzieci. Raczej nie zdecyduję się na macierzyństwo. Nie chciałabym, żeby sąsiedzi nas wytykali palcami.

Przyszło za to kilka rodzin heteroseksualnych. Np. pani Agnieszka z mężem, synem i córką.

Chciałabym, żeby Tymek i Zuzia jak najwcześniej oswoili się z innością – powiedziała. Bowiem punktem kulminacyjnym pikniku było głośne odczytanie bajki o tematyce gejowskiej.

Kilka dni wcześniej ta wiadomość zelektryzowała środowiska prawicowe. Na portalu Konserwatyzm.pl senator Kazimierz Jaworski (PiS) zamieścił publikację, w której obiecuje, że zawiadomi prokuratora generalnego o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów imprezy, czyli szerzenia wśród małoletnich pornografii. (…)

No cóż, niektórym się nudzi… Ale nie zmienia to faktu, że homorodziny powoli przebijają się do świadomości społecznej. I to nie w roli wirtualnych straszaków na heteryckie rodziny i ich dzieci (motyw adopcji jako strasznego nakazu prawnego i pragnienia wszystkich homo), ale jako osoby z krwi i kości (np. matka-lesbijka walcząca o prawo do córki). Kolejne tabu przełamuje się na naszych oczach.
Nie ma społecznej akceptacji bez rzetelnej informacji.

Gratulujemy organizatorom Festiwalu pomysłu i determinacji!!

(mt)

4 komentarzeFestiwal Tęczowych Rodzin za nami!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa