Urodzenie geja sposobem na bezpłodność?

Uwielbiamy temat „badań naukowych”, dowodzących, że jesteśmy z Neptuna albo, że nasz przodek zanim nauczył się rozpalać ogień to coś tam… Choć poniższe rewelacje wydają się być wiarygodne.

Artykuł na Interii.pl: Gejowski gen = większa płodność!:

Wg naukowców z Uniwersytetu w Padwie, oznacza to, że odpowiadający za te dwa zjawiska gen musi się znajdować na chromosomie X. Ich ostatnie odkrycia wskazują też, że identyczny mechanizm wchodzi w grę w przypadku biseksualizmu.

To pomaga uzyskać odpowiedź na nurtujące wszystkich pytanie: w jaki sposób mogłyby egzystować „gejowskie geny”, skoro ich właściciele się nie rozmnażają? Odpowiedź jest bardzo prosta: ten sam gen, który doprowadza do tego, że mężczyźni lubią mężczyzn, powoduje, że kobiety również bardziej za nimi przepadają i mają z nimi więcej dzieci – opowiada niezaangażowany w badania Dean Hamer z Narodowych Instytutów Zdrowia w Bethesdzie. Amerykanin Simon LeVay sądzi, że takie panie są hiperheteroseksualne. Dowodzi też, że pozytywny wpływ genu związanego z chromosomem X na żeńską płodność równoważy jego negatywne oddziaływanie w linii męskiej.

A teraz najlepsze:

Zespół Andrei Campeiro Ciani poprosił 239 mężczyzn o wypełnienie kwestionariusza, który dotyczył ich rodzin i doświadczeń seksualnych. Na tej podstawie stwierdzono, kto z ochotników jest hetero-, bi-, a kto homoseksualny. Okazało się, że ciotki (ale nie stryjenki), babki i matki zarówno homo-, jak i biseksualistów urodziły więcej dzieci niż krewne panów o orientacji heteroseksualnej.

Camperio Ciani wzdraga się przed używaniem sformułowania „gejowski gen”. Podobnie jak Hamer, uważa, że istota jego działania polega na wzmożonym pociągu seksualnym do mężczyzn u obu płci. Chodzi więc zatem o postawę kobiet, a nie o faktyczne zwiększenie ich płodności.

Kościół katolicki i konserwatyści, wszelacy spece od „dziecka poczętego” i rozmnażania się, dostali poważny argument do ręki…

A poważnie: dobrze, że na Interii, obok tekstu pojawiła się tabelka obalającą mit o nietrwałości naszych związków.

(mt)

2 komentarzeUrodzenie geja sposobem na bezpłodność?

  • [Re: Urodzenie geja sposobem na bezpłodność?]

    Jaki tam mit…

  • L

    [Re: Urodzenie geja sposobem na bezpłodność?]

    > Dowodzi też, że pozytywny wpływ genu związanego z chromosomem X na żeńską płodność równoważy jego negatywne oddziaływanie w linii męskiej.

    Ok, swietnie, nie rozumiem tylko dlaczego ostatnio robi sie z tego taka sensacje, to przeciez nic nowego. Przeciez to wiadomo juz od co najmniej 10-15 lat, juz wtedy byly na to dosc mocne dowody, a podejrzenia ze tak jest byly jeszcze wczesniej.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa