Nowa Zadra już w sprzedaży!

Podwójna Zadra (numer z wiosny i kończącego się lata 2008) przynosi więcej feministycznych tekstów niż inne podwójne numery – dzięki zmniejszonej czcionce.

Główne tematy najnowszego numeru to aborcja i macierzyństwo, refleksje po marcowych manifach i ciąg dalszy polemiki wokół fal polskiego feminizmu. Numer otwiera tekst Ewy Kamińskiej, która opisuje trudną drogę polskiej Amnesty International do uznania praw reprodukcyjnych za prawa człowieka. Elżbieta Kolasińska pisze o zamieszaniu wokół in vitro z punktu widzenia katoliczki, a Magdalena Żółkoś analizuje językowe manewry wobec kobiet, które nie decydują się na bycie matką. Krakowska feministka opowiada o przeżyciach kobiety z dzieckiem w czasie manify, a oprócz ilustrowanej relacji z manify śląskiej można przeczytać także krytyczny opis manify w Londynie. W dziale „Co się dzieje” Zadra drukuje odrzuconą przez „Gazetę Wyborczą” polemikę Izy Kowalczyk i Edyty Zierkiewicz z „narodową terapią”, która odbywała się pod hasłem „Tato wróć” („bo mama mnie kastruje”, jak dopowiadają ironicznie autorki tekstu). Dalekim światem wieje w entuzjastycznym tekście Sebastiana Kotlarza o kobietach w Rwandzie, a Marcin Teodorczyk rozmawia o genderowej sztuce z genderowymi artystami. Z kolei genderowe pisanie dla dzieci, którego niedługo będzie w Polsce coraz więcej (tako prorokuje Zadra 😉 przedstawia Joanna Tomaszewska, a Beata Kozak pisze o (pseudo)feminizmie noblistki Doris Lessing.

Jest w Zadrze oczywiście o wiele więcej ciekawych tekstów, więc kto żyw i żywa niech zakrzątnie się wokół prenumeraty lub wybierze na spacer do najbliższego Empiku lub salonu Kolportera, a następnie rozłoży czytanie na raty, żeby wystarczyło do listopada, kiedy to ukaże się jak feministyczna zjawa kolejna gruba Zadra.

***

od red.: Rzecz jasna „Zadra” sporo miejsca poświęca „naszym” tematom, więc tym goręcej zachęcamy do nabycia. Jest co czytać!

2 komentarzeNowa Zadra już w sprzedaży!

  • royte_pomerantsn

    [Re: Nowa Zadra już w sprzedaży!]

    Jakolwiek „służalczo” to nie zabrzmi – jest świetna :). Wczoraj kupiłam, zaczytuję się 🙂

  • do royte_pomerantsn

    [Re: Nowa Zadra już w sprzedaży!]

    nie „służalczo”, tylko „pochwalnie”:) bo dlaczego nie chwalić dobrego pisma z tradycjami?

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa