Martwi geje i żywe lesbijki w Klubie Filmowym LGBT

Martwi geje i żywe lesbijki w Klubie Filmowym LGBT

Po wakacyjnych filmach rozrywkowych rozpoczynamy nowy sezon w Klubie Filmowym LGBT mocnym uderzeniem. Pokażemy film „Martwi geje i żywe lesbijki” – najnowszy dokument słynnego niemieckiego reżysera Rosy von Praunheima.

Siła dzieła von Praunheima tkwi w prostocie formy i niezwykłych osobowościach homoseksualnych bohaterów i bohaterek, którzy/które szczerze, odważnie, a nierzadko i z humorem opowiadają o sobie. Poznajemy więc m.in. Manuelę – wydawczynię lesbijskiego magazynu „L-mag” i producentkę lesbijskich filmów porno, Ipec – mieszkającą w Berlinie Turczynkę – DJ-kę, która bez żenady wyznaje, że seks nie musi łączyć się z uczuciem, by był fantastycznym przeżyciem, czy parę lesbijek, których połączyła pasja odkrywania losów kobiet w obozach koncentracyjnych, a później również wspólnie wychowywane dziecko. Są też i geje – mocno starsi panowie, z których każdy w roku premiery filmu (2008), zgodnie z tytułem, już nie żyje. Ich opowieści krążą wokół doświadczenia życia w nazistowskich czasach. Szczególnie interesujące (a dla wielu wręcz szokujące) są wyznania pewnego 90-latka – wielbiciela seksu S/M.

Po projekcji zapraszamy na dyskusję. Spróbujemy zastanowić się, skąd akurat taki dobór bohaterów i bohaterek, co mówią ich historie ułożone chronologicznie itp. Pokusimy się też o porównanie filmu von Praunheima z dokumentem Roberta Glińskiego „homo.pl” – podobnym w formie, a jakże innym w treści.

Film pokazany zostanie w oryginalnej niemieckiej wersji językowej z polskimi napisami Trwa 84 minuty.

Na seans zapraszamy w środę, 24 września 2008 r. o godz. 18.00. w siedzibie Krytyki Politycznej w Warszawie przy ul. Chmielnej 26/19 (III klatka, domofon: 319). Wstęp wolny. Zapraszamy!

Prowadzenie: Bartosz Żurawiecki i Mariusz Kurc
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa