- homiki.pl - http://homiki.pl -

Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia

Ministerstwo chce rejestrować wszystkie ciąże – głosi nagłówek artykułu, który ukazał się na Onecie [1].

Ministerstwo Zdrowia zamierza walczyć z podziemiem aborcyjnym. W resorcie powstanie specjalny departament matki i dziecka – dowiedziała się reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka. Kluczową sprawą ma być rejestracja kobiet w ciąży.
Ministerialny plan zakłada, że lekarze dostaną wytyczne, zgodnie z którymi po stwierdzeniu ciąży u kobiet, będą mieli obowiązek wpisywać to do specjalnego rejestru. Ministerstwo, żeby zachęcić przyszłe mamy do regularnych badań okresowych, zaproponuje im refundację niektórych badań, w tym na przykład USG. To pozwoli na kontrolowanie ciąży i stwierdzenie, czy matka na pewno urodziła.

Fundacja Feminoteka (www.feminoteka.pl) odpowiedziała na to akcją Wyślij podpaskę do minister zdrowia. Oto szczegóły:

Drogie Kobiety,

W związku z pomysłem ministerstwa zdrowia, by rejestrować kobiety w ciąży i kontrolować potem, czy kobieta na pewno urodziła (o pomyśle można przeczytać tutaj: http://www.feminoteka.pl/news.php?readmore=3612 [2],) Feminoteka proponuje akcję wysyłania symbolicznie zakrwawionych czerwoną farbą podpasek do minister zdrowia Ewy Kopacz. Poświadczymy w ten sposób, że nie jesteśmy w ciąży, a jednocześnie zapobiegniemy naruszeniu prawa do intymności i zachowania tajemnicy lekarskiej. Prosimy wszystkie z Was, które wyślą podpaski o poinformowanie nas o tym fakcie (adres e-mail: info@feminoteka.pl , w temacie prosimy wpisać „podpaska”), abyśmy mogły monitorować akcję).

Wzór listu:

Pania Ewa Kopacz, Minister Zdrowia
ul. Miodowa 15,
00-952 Warszawa

Szanowna Pani Minister,

W związku z doniesieniami medialnymi o planach ministerstwa zdrowia, aby rejestrować kobiety w ciąży, pragnąc zapobiec naruszeniu mojego prawa do intymności i zachowania tajemnicy lekarskiej, informuję uprzejmie bez konieczności angażowania w niekonstytucyjną działalność mojego ginekologa, że nie jestem w ciąży. Dowód w załączeniu.

Z poważaniem,

Imię i nazwisko

***

Krew nas zalewa czytając o takich pomysłach. Partia liberałów, proeuropejska jakby nie było, wychyla się z żenująco niskim sposobem sprzątania podziemia aborcyjnego. Najlepiej zakolczykować kobiety jak krowy i co miesiąc sprawdzać cykl owulacyjny. Oczywiście, trzymanie za mordę jest wygodniejsze niż wprowadzenie ustawy pozwalającej przerywanie kobietom ciąży, refundacja antykoncepcji czy wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół.

Dlatego też popieramy akcję Feminoteki. Bo to protest w dużej mierze przeciw ograniczaniu praw jednostkom, w tym wypadku kobietom, do samostanowieniu o sobie.

Lepiej dmuchać na zimne…

Analogia do osób LGBTQ sama pcha się na język, ale pozostawię to Wam do namysłu i nie rzucę pytania „kto następny w kolejce?”…

PS
Cudu gospodarczego też jakoś nie widać.

(mt)