Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia

Ministerstwo chce rejestrować wszystkie ciąże – głosi nagłówek artykułu, który ukazał się na Onecie.

Ministerstwo Zdrowia zamierza walczyć z podziemiem aborcyjnym. W resorcie powstanie specjalny departament matki i dziecka – dowiedziała się reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka. Kluczową sprawą ma być rejestracja kobiet w ciąży.
Ministerialny plan zakłada, że lekarze dostaną wytyczne, zgodnie z którymi po stwierdzeniu ciąży u kobiet, będą mieli obowiązek wpisywać to do specjalnego rejestru. Ministerstwo, żeby zachęcić przyszłe mamy do regularnych badań okresowych, zaproponuje im refundację niektórych badań, w tym na przykład USG. To pozwoli na kontrolowanie ciąży i stwierdzenie, czy matka na pewno urodziła.

Fundacja Feminoteka (www.feminoteka.pl) odpowiedziała na to akcją Wyślij podpaskę do minister zdrowia. Oto szczegóły:

Drogie Kobiety,

W związku z pomysłem ministerstwa zdrowia, by rejestrować kobiety w ciąży i kontrolować potem, czy kobieta na pewno urodziła (o pomyśle można przeczytać tutaj: http://www.feminoteka.pl/news.php?readmore=3612,) Feminoteka proponuje akcję wysyłania symbolicznie zakrwawionych czerwoną farbą podpasek do minister zdrowia Ewy Kopacz. Poświadczymy w ten sposób, że nie jesteśmy w ciąży, a jednocześnie zapobiegniemy naruszeniu prawa do intymności i zachowania tajemnicy lekarskiej. Prosimy wszystkie z Was, które wyślą podpaski o poinformowanie nas o tym fakcie (adres e-mail: info@feminoteka.pl , w temacie prosimy wpisać „podpaska”), abyśmy mogły monitorować akcję).

Wzór listu:

Pania Ewa Kopacz, Minister Zdrowia
ul. Miodowa 15,
00-952 Warszawa

Szanowna Pani Minister,

W związku z doniesieniami medialnymi o planach ministerstwa zdrowia, aby rejestrować kobiety w ciąży, pragnąc zapobiec naruszeniu mojego prawa do intymności i zachowania tajemnicy lekarskiej, informuję uprzejmie bez konieczności angażowania w niekonstytucyjną działalność mojego ginekologa, że nie jestem w ciąży. Dowód w załączeniu.

Z poważaniem,

Imię i nazwisko

***

Krew nas zalewa czytając o takich pomysłach. Partia liberałów, proeuropejska jakby nie było, wychyla się z żenująco niskim sposobem sprzątania podziemia aborcyjnego. Najlepiej zakolczykować kobiety jak krowy i co miesiąc sprawdzać cykl owulacyjny. Oczywiście, trzymanie za mordę jest wygodniejsze niż wprowadzenie ustawy pozwalającej przerywanie kobietom ciąży, refundacja antykoncepcji czy wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół.

Dlatego też popieramy akcję Feminoteki. Bo to protest w dużej mierze przeciw ograniczaniu praw jednostkom, w tym wypadku kobietom, do samostanowieniu o sobie.

Lepiej dmuchać na zimne…

Analogia do osób LGBTQ sama pcha się na język, ale pozostawię to Wam do namysłu i nie rzucę pytania „kto następny w kolejce?”…

PS
Cudu gospodarczego też jakoś nie widać.

(mt)

14 komentarzyAkcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia

 • seb

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  pozdrawiam forum między nami, gdzie się pieje peany na temat cudu gospodarczego.
  głosujcie dalej na peo i zajdziecie hen hen

 • frustrat

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  Cudu jak nie było tak nie ma! Gdzie te autostrady, że człowiek nie może przejechać spokojnie 300km, by nie tracić całego dnia. Frustruje mnie ten rząd, jasne lepszy od poprzedniego (choć po tej informacji jakoś nie wierzę), ale wkurza mnie ten brak wyboru. Ile można głosować na mniejsze zło.

 • anka zet

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  Pani Kopacz szanowna, proponuję zainstalowanie minikamer przy penisach.

  Ministerstwo zorientuje się dopiero, kogo i gdzie penetrują prawi ojcowie rodzin polskich.

 • anka zet

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  I zalecam edukację seksualną w szkołach oraz dostępność środków antykoncepcyjnych.

  Polskie społeczeństwo ma prawo do poważnego i godnego i pełnego szacunku traktowania.

  Informuję też Panią Minister, że przez pół roku nie miałam lekarza pierwszego kontaktu, bo skończyły się limity.

  A kiedy go wreszcie pozyskałam i chciaam skorzystać a Jego wiedzy to okazało się, że ma wyczerpane limity przyjęć.

  Polecam ministerstwu zajęcie się podobnymi przypadkami, mniemam bowiem, że mój nie jest odosobniony.

  Poszukuję współczesnego Barei.

  Scenariusz absurdu współczesnych czasów mam gotowy!

  Serdecznie Państwa pozdrawiam!

 • Rita

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  Ktos wyraznie sie zapatrzyl i zasluchal w Sarah Palin i jej polityke. Ciekawe ktory polski minister/polityk wypowie teraz wojne Rosji – bo Sarah jest juz na to przygotawana.

 • Andrze=j

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  wysłałem

 • Jerong

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  Czy poza fantazjami gamoniowatych dziennikarzy istnieje jakieś oficjalne potwierdzenie tego pomysłu?

 • Gabbid

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  bardzo słuszna inicjatywa
  Ministerstwa Zdrowia

  Trzeba chronić kobiety przed możliwością utraty zdrowia na skutek aborcji dokonanych w miejscach, które nie gwarantują bezpieczeństwa dokonywanego zabiegu. Nawet jeżeli ta ochrona wiąże się z jakąś formą kontroli. Zdrowie i życie jest najważniesze.

 • Bartek

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  Naprawdę nie pojmuję skąd ta akcja. Zastanówcie się trochę, nim ją poprzecie.
  Osobiście nie jestem przeciwnikiem aborcji. Uważam, że powinna być dozwolona nie tylko w szczególnych przypadkach, ale także gdy kobieta po prostu nie chce mieć dziecka. Za dużo jest niechcianych, porzuconych dzieci, bym mógł być temu przeciwny. Jednak trzeba myśleć też o innych sprawach. Jedna z nich poruszona była we wpisie Gabbid. Nad nielegalnymi aborcjami nie ma żadnej kontroli. Kobieta udając się na taką aborcje nie ma pewności, że nie ucierpi jej zdrowie. Poza tym, mimo moich poglądów na aborcję, jestem przeciwny zabijaniu już urodzonych dzieci, a to zdarza się wcale nierzadko. Ciągle słyszymy o odnalezieniu zwłok noworodków. Czasami, choć to smutna prawda, trzeba chronić dziecko przed matką. Także zastanówcie się, bo może to nie jest wymierzone przeciwko kobietom, ale by uchronić dzieci przed śmiercią w foliówce na śmietniku.

 • ula

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  widzisz Bartku, jeszcze nigdy nie zdarzyło się by tego typu państwowa kontrola doprowadziła do zaniku jakiegokolwiek zjawiska… po prostu aborcja zejdzie do jeszcze głębszego podziemia, a ginekolodzy będą mieli kolejny powód do brania łapówek… kobiety natomiast, będą dokonywać aborcji w coraz bardziej ekstremalnych warunkach… nie jestem zwolennniczką aborcji i wiem, że edukacja seksualna i prawo wyboru przyniosłoby właśnie jej ograniczenie… więcej wiedzy – więcej odpowiedzialności – mniej ciąż… właśnie wiedza, prawo do wyboru i przestrzeń rozumiana jako czas, miejsce i wsparcie(ginekolog, psycholog, pomoc społeczna) przyniosłyby efekty jakich chce rząd… tylko komu się chce, gdy można wydać prawo, nieegzekwowalne, i pójść spokojnie spać

 • Finger

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  Ula- niestety ale to co piszesz to rozpowszechniony mit i myślenie życzeniowe. W krajach gdzie aborcja jest łatwo dostępna liczba aborcji jest radykalnie większa niż w krajach, gdzie jest ona trudno dostępna. Co więcej łatwa dostępność aborcji powoduje, że ich liczba rośnie bo sa one traktowane jako forma antykoncepcji post factum. Patrz Wielka Brytania, gdzie ilość aborcji – także wśród nieletnich – od lat rośnie i gdzie już co czwarta ciąża kończy się aborcją. Różne listki figowe – psycholog i edukacja seksualna – to fikcja. UK na edukację seksualną wydaje 40 mln funtów rocznie z rezultatami jak wyżej (plus rosnąca liczba zachorowań na choroby weneryczne). Psycholodzy przedaborcyjni? Też fikcja, polecam przestudiowanie przypadku Emmy Beck.

 • do Finger

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  Finger to co napisałeś/napisałaś jest ok, być może to właśnie są fakty, ale nie zmienia to kwestii podstawowej, że prawo do przerywania ciąży powinno być kobietom przyznane. Jasne jedna religia to sankcjonuje, ale inne nie. Dlaczego mamy być zakładnikami jednej opcji myśleniowej, skoro jesteśmy różni i mamy różne poglądy. Ja wychodzę właśnie z takiego punktu widzenia. Później można dyskutować nad nieskutecznością edukacji seksualnej czy antykoncepcji czy czymś innym, co nie zmienia faktu, że w kraju, w którym są straszne zakazy, nie musi być tak jak w UK. Wprowadźmy zmiany, a się przekonamy.

  To samo się tyczy związków partnerskich. Co szkodzi władzy nadać prawo, wedle którego dwóch dorosłych ludzi podpisze umowę przed jakimś urzędnikiem? Komu to przeszkodzi? Czy wpłynie na czyjeś życie, będzie zagrożeniem? Nie. Księża mogą się burzyć, ale co mnie to obchodzi, skoro do kościoła nie chodzę. Tak ich i władzy nie powinien obchodzić mój wybór życiowy.

  Jeśli kobieta chce usunąć ciążę, to jest jej sprawa, a nie państwa czy kościoła. Zresztą, co po zakazach jak mamy otwarte granice i bogatsze kobiety poradzą sobie z problemem. Po co ta hipokryzja?

  To jest najbardziej bez sensu dla mnie w takich akcjach. Wszędzie na zachodzie są liberalne przepisy odnośnie związków partnerskich czy aborcji, a my musimy pokazać, że jesteśmy smutnym wyjątkiem. Choć tak naprawdę zagrożenia nie ma ani dla kościoła (nie powinni mieć wpływu na świeckie prawo) ani dla szarego człowieka (mnie nie obchodzi ile sąsiad Kowalski ma dzieci).

 • Bartek

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  do Uli:

  Może masz rację, w sumie to na pewno masz, bo faktem jest, że powinno się rozwiązać najpierw wiele innych spraw, a nie zaczynać od końca, jednak mimo wszystko sądzę, że może to uratować przynajmniej parę istnień, które się urodzą i nie zostaną porzucone w śmietniku.

  do Finger:

  Podawanie Wielkiej Brytanii za przykład jest pomyłką, gdyż tamtejsza edukacja seksualna sama w sobie jest pomyłką. Po pierwsze wcale nie jest ona obowiązkowa, a poza tym głównie polega na uświadamianiu w czynnościach biologicznych, a niewiele jest o samym pożyciu, zapobieganiu ciąży, czy przeciwdziałaniu chorobom wenerycznym. Więc faktycznie odsetek nieletnich zachodzących w ciążę jest tam jednym z wyższych w Europie.

 • ula

  [Re: Akcja: wyślij podpaskę do minister zdrowia]

  hm… pracuję od kilku lat w klubie z dzieciakami „nie zawsze grzecznymi” 🙂 im więcej dajemy im wsparcia, wiedzy i wolności tym bardziej odpowiedzialne i dojrzałe podejmują wybory… im bardziej próbujemy kontrolować i nakazywać, tym mniej od nas biorą i tym mniej słuchają… dlaczego tak nie miałoby być z kobietami??
  do finger: nie wiem jaka jest edukacja w angli, nigdy tam nie byłam, wiem, co chciałabym zobaczyć w polskiej szkole i co mam nadzieję zobaczę:)

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa