Alternatywne Otwarcie Igrzysk Olimpijskch

8 sierpnia 2008 r., w piątek, o godz. 18.00 – w dzień inauguracji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie – rozpocznie się Alternatywne Otwarcie Igrzysk pod Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej przy ul. Bonifraterskiej w Warszawie.

Akcję otworzy spektakl teatru alternatywnego „Komuna Otwock” i bębniarze, m.in. z zespołu Papadram. Akcja odbędzie się pod hasłem „China Wake-Up” – „Obudźmy Chiny”. Do bębnienia zapraszamy wszystkich uczestników akcji i zachęcamy do przyniesienia ze sobą bębnów i wszystkich przedmiotów, na których można bębnić, aktywnie włączając się w wydarzenie.

O godz. 20:00 rozpocznie się parada z udziałem zgromadzonych osób oraz bębniarzy i teatrów, która przejdzie wokół Ambasady. Uczestnicy parady otrzymają tabliczki z imionami chińskich dysydentów oraz świece, aby po zakończeniu parady wypełnić nimi koła olimpijskie na placu przed Ambasadą.

Nie trzeba bojkotować Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, aby pokazać nasz sprzeciw wobec kryzysu praw człowieka w Chinach i wobec hipokryzji świata, który zgodził się na to, aby największe sportowe wydarzenie odbyło się w kraju, w którym nie ma wolności.

Do wzięcia udziału w akcji zapraszamy wszystkich, którzy chcą zademonstrować swój sprzeciw wobec polityki władz ChRL i okazać solidarność z chińskimi i tybetańskimi obrońcami praw człowieka. Zachęcamy do ubrania się na pomarańczowo – w kolorze pomarańczowym symbolizującym prawa człowieka. Przypominamy także o pomyśle Szymona Kołeckiego, polskiego sztangisty, który zaproponował zgolenie głowy wszystkim tym, którzy chcieliby w ten sposób wyrazić solidarność z tybetańskimi mnichami i mniszkami.

Szczegółowych informacji udziela Karolina Grot, Rzeczniczka Prasowa Monitora Olimpijskiego, kontakt: karolina.grot(at)olimpiada2008.info.pl , 0-518-758-023.

Więcej informacji na:

www.ratujtybet.org
www.olimpiada2008.info.pl

Info za KP. Homiki zachęcają do takiego otwarcia olimpiady!

4 komentarzeAlternatywne Otwarcie Igrzysk Olimpijskch

 • china

  [Re: Alternatywne Otwarcie Igrzysk Olimpijskch]

  lepsze chiny niz zacofany tybet!!!!!!!!!chiny sie rozwijaja.prawa gejow tez ulegaja rozszerzeniu.nalezy chiny wspierac w tych dzialaniach a nie wiecznie krytykowac. jestem ciekaw jak zachowywaliby sie polacy i co mowili gdyby slask odlaczal sie od polski?

 • zofia

  [Re: Alternatywne Otwarcie Igrzysk Olimpijskch]

  śląsk? wolny sląsk! jestem za!

 • --> china

  [Re: Alternatywne Otwarcie Igrzysk Olimpijskch]

  Spadaj do Chin, jak tam taki raj. Ta analogia nie trzyma się kupy – jak myślisz, czy Polacy wymordowaliby ileś tysięcy Ślązaków?! Piszesz, że należy Chiny wspierać w masowych morderstwach? – lecz się gościu!

 • gej_uk

  [Re: Alternatywne Otwarcie Igrzysk Olimpijskch]

  NIE dla wolnego Tybetu. Juz raz w historii swiata mielismy panstwo koscielne. Mnichy do klasztorow!!!

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa