''Trzeba dyskryminować gejów…''

Felieton Tomasza Kammela ukazał się na stronie www.kobieta.onet.pl.

Już sam tytuł nas „zatrważa”, więc tym goręcej zapraszamy do lektury! (pogrubienia od redakcji)

Trzeba dyskryminować gejów… bo inaczej popadają w kłopoty.
„Dziennik“ w ostatni piątek czerwca opisał konflikt między Robertem Biedroniem i Szymonem Niemcem, liderami środowiska gejowskiego w naszym kraju. Obydwaj panowie do niedawna byli sojusznikami w walce przeciwko „homofobii Polaków”. Aktualnie sytuacja na froncie wygląda tak, że walczą dalej, ale przeciwko sobie. Ci, co kumają o co chodzi, twierdzą, że to walka o przywództwo wśród polskich homo i o dostęp do unijnych dotacji dla seksualnych mniejszości.

W Polsce 30 organizacji gejów i lesbijek ma do dyspozycji kilka milionów złotych rocznie, więc jest o co zabiegać. Ale czy scenariusz musi być operą mydlaną, czyli dzindziory i władza ponad wszystko?

Nasi geje walczący z „homofobią Polaków” mieli być postępowi i otwarci na standardy zachodniej Europy. Tylko że teraz pokazują, że mimo wszystko są z tej samej, znanej w Polsce od zawsze gliny.

Najpierw zjednoczeni przeciwko „ciemnogrodowi“, ciągle wyszydzani, szykanowani, nie dają się tłamsić, a potem, gdy przychodzą pierwsze sukcesy, zaczynają się kłócić o pieniądze i wpływy. Ten, kto wymyśli, jak zlikwidować w ludziach tę skłonność, powinien dostać Nagrodę Nobla.

Konflikt wyszedł na jaw ponad dwa tygodnie temu, gdy Robert Biedroń na konferencji prasowej powiedział o Szymonie Niemcu, że ten jest wykluczony ze środowiska gejowskich działaczy. To tak jakby dzisiaj Jarosław Kaczyński wykluczył ze środowiska antykomunistycznego Donalda Tuska albo odwrotnie.

A to mi już wygląda na jakiś wirus albo przynajmniej na modę – Lukasa Podolskiego i Mirosława Klose też ktoś ostatnio wykluczał z grona posiadaczy polskich paszportów za to, że grają w piłkarskiej reprezentacji Niemiec.

Miliony złotych dotacji, o jakie walczą zwaśnieni liderzy są najlepszym dowodem, że przewodzenie gejowskiej organizacji to regularny, twardy biznes. Bez sentymentów, choć z ideologią. Pewna książkowa definicja organizacji pasuje tu jak ulał. Peter Drucker napisał, że “wewnątrz organizacji tylko trzy zjawiska występują naturalnie: spór, chaos i nieefektywność. Cała reszta wymaga przywództwa.” Może panowie Biedroń i Niemiec wezmą to sobie do serca i wyciągną wnioski. Do tego czasu proponuję świadomie i dla ich dobra dyskryminować gejów – przynajmniej tych dwóch, bo wtedy się jednoczą i walczą o sprawy swojego środowiska, a nie szarpią się za włosy niczym pięcioletnie dziewczyny w piaskownicy.

Panie Tomku, bardzo fajny tekst, napisany w dobrej wierze, co oczywiście nas mile zaskoczyło. Niestety oparty został na bzdurnej relacji Dziennika.

Poza tym, jak się okazuje, pokłosiem „świętego oburzenia” jest fama, że organizacje LGBT (trzydzieści organizacji? skąd ta cyfra?) biją się o miliony. Chociaż może to i dobrze. Niech pójdzie w świat wiadomość, że homicze ngo'sy są potężne, a tym samym wpływowe. Może wtedy będą się z nami liczyć?. Kto wie, może w taki sposób da się przekuć tę „ciotodramę” w sukces…

Cóż, tyle tylko, że czasem sukces smakuje gorzko…

(mt)

6 komentarzy do:''Trzeba dyskryminować gejów…''

 • zośka

  [Re: ''Trzeba dyskryminować gejów…'']

  ale gupi ten kammmmmmel

 • L

  [Re: ''Trzeba dyskryminować gejów…'']

  Skad on sie urwal?

  Juz bardziej powierzchownie tematu sie po prostu nie dalo potraktowac.

 • dr Szuman

  [Re: ''Trzeba dyskryminować gejów…'']

  tez tak kiedys mowilem do Ignacego Rzeckiego… a pozniej byla Zaglada

 • Paweł

  [Re: ''Trzeba dyskryminować gejów…'']

  Czy więcej dobrego nie zrobiłby dla środowiska ujawniając się, a nie pisząc „w dobrej wierze” felietony?

 • morgiana

  [Re: ''Trzeba dyskryminować gejów…'']

  alez on zrobił bardzo wiele dobrego. Ide o zakład że teraz Niemiec i Biedroń się pogodzą żeby wspólnie rzucić mu się do gardła.

 • Waldek

  [Teraz to sie dopiero krew poleje!]

  Jak w swiat pojdzie, ze „organizacje” maja dostep do milionow, to dopiero sie zacznie zagryzanie
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa