- homiki.pl - http://homiki.pl -

Sex, Drogen und… Bolkow: 2008!

[1]

„Moda jest tak nieznośną formą brzydoty, że musimy zmieniać ją co sześć miesięcy”.
Lord Paradox
Gusta wszelkiej maści freaków nie zmieniają się raczej z taką częstotliwością, jak moda uliczna. Jednak i tutaj widać pewien progres. Cóż styl to luksus nielicznych – dla reszty pozostaje moda.

Już w ten weekend do Bolkowa zjadą goście, których w lekkim uproszczeniu można podzielić na estetyczne ucieleśnienia dekadencko-romantyczne i wyraziście seksualne. Jednak Castle Party to przede wszystkim sztuka…

To muzyka, która, jak ostatnie wydarzenia pokazują, wzbudza emocje nie tylko wśród fanów niezależnych klimatów dark.

W kraju, którego „niezawisłe” sądy skazują Nieznalską z jednej strony nie dziwi fakt wykorzystywania sztuki jako pręgieża, jednak u co trzeźwiej myślącej części narodu taki stan rzeczy budzi odrazę.

Tydzień temu miała odbyć się „Alternatywna Twierdza” – festiwal estetycznie podobny do Castle Party. Efekt? Przecięte kable doprowadzające prąd do sceny, plakaty reklamujące festiwal zaklejone nawoływaniem do „czuwania modlitewnego” i 300 podpisów pod petycją o zakaz imprezy.

Bracia i siostry módlmy się, aby największe święto ark independent w tym kraju nie podzieliło podobnego losu. Uchowaj nas boże od sabotażystów spod twojego znaku. Amen.

http://www.castleparty.com/ [2]


Autorzy:

zdjęcie Marek Idzi

Marek Idzi [3]

Piotruś Pan w klatce z azbestu. Permanentnie postindustrialny i posthumanistyczny.