- homiki.pl - http://homiki.pl -

Język ciała

…z cyklu: Homiki uczą, bawią, wychowują…

Była „Lambada”, była „Macarena”, będzie „Harder, Better, Faster, Stronger”. Przebój, który idealnie wpasowuje się w beztroskie, wakacyjne leniuchowanie.

Jak na wakacyjną piosenkę przystało zarówno melodia jak i słowa nie są zbyt zobowiązujące. Kilka nut, nie więcej wyrazów i hit gotowy. Jego autorami są Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter (na zdjęciu) tworzący duet Daft Punk. Panowie znani są przede wszystkim fanom muzyki elektronicznej i hause'u. Nie wiadomo jak wyglądają, bo w czasie koncertów ich głowy przykrywają kosmiczne hełmy.

Ale do rzeczy. Piosenka brzmi nowocześnie, ale nie dajcie się zwieść. „Harder, Better, Faster, Stronger” nie jest utworem pierwszej młodości – powstał w 2001 roku. Mimo ukończenego wieku przedszkolnego i reedycji tego utworu na koncertowej płycie zespołu Daft Punk dopiero dziś „Harder…”, dzięki Internetowi, zdobywa rzesze fanów (szczególnie w homiczej części ludzkości).

Niestety, autorzy tego utworu nie pokusili się na zbudowanie odpowiedniego układu tanecznego, tak jak przed laty uczynili to twórcy „Lambady”, czy „Makareny”. Ale od czego są Internauci? Opracowali oni dość specyficzną choreografię, ale, żeby nie było zbyt prosto, taniec połączyli z body paintingiem. Oto efekt (proszę zwrócić szczególną uwagę na nawiązanie do charakterystycznego dla zespołu Daft Punk nakrycia głowy):

Wykonanie się spodobało. Dziewczyny podbiły Internet. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź męskiej części ludzkości:

Dziś na stronie serwisu youtube.com jest kilkaset wersji „Harder, Better, Faster, Stronger”. Pojawiła się też wersja minimalistyczna doskonała do wykonywania w pozycji leżącej:

W oczekiwaniu na kolejne edycje tanecznych programów dla dorosłych („Taniec z gwiazdami”) i dla dzieci („You Can dance! Po prostu tańcz!”) proponujemy samemu zadbać o edukację taneczną. Rozliczne źródła do inspiracji znajdziecie w Internecie.

(pw)