Jak to robią na Węgrzech, czyli homofob za kratki

Półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu, ustanowienie kuratora oraz zakaz udziału w zgromadzeniach powyżej 50 osób. To kara wymierzona przez sąd w Budapeszcie dla prawicowego działacza, który zakłócał przebieg tamtejszej parady – rzucał jajka i kamienie. Jeszcze co najmniej 15 osób oczekuje na wyrok (policja nadal analizuje taśmy monitoringu i nie ma problemów z rozpoznawaniem i odszukiwaniem chuliganów).

W naszym kraju wydarzenia LGBTQ wielokrotnie padały ofiarą jajcarzy, kamieniarzy i innych zadymiarzy, obrońców „moralności” i tym podobnych. (Ba, raz nawet przejechała się po nas policja konna.) W Budapeszcie doszło – i to już wielokrotnie – do sytuacji groźniejszych – rzucano koktajlami Mołotowa, liczebność i agresja tamtejszej „młodzieży” są nieporównywalne z naszymi doświadczeniami. Podobnie skuteczność policji i innych służb, które – proporcjonalnie do zagrożenia, ale i spektakularnie, wysyłają w świat sygnał, że LGBTQ powinni się czuć na swoich imprezach bezpiecznie. Czy nasza prokuratura w czasach krakowskich czy poznańskich zrobiła „aż” tyle – takiego wrażenia nie mam.

(mm)

2 komentarzeJak to robią na Węgrzech, czyli homofob za kratki

 • Erico

  [Re: Jak to robią na Węgrzech, czyli homofob za kratki]

  u nas … pochwala ksiedza proboszcza i blogoslawienstwo biskupa

 • QUASIMODO

  [Re: Jak to robią na Węgrzech, czyli homofob za kratki]

  Cuż znowu Polska 100 lat za… Murzynami (przepraszam Murzynów to takie powiedzonko nie rasizm)

  Coi do słowa moralność to mam odruchy wymiotne i nie ma na mój przypadek lekarstwa i bardzo dobrze. Zamiast słowa moralność (rzygam) używam słowa etyka. Proponuje postępować tak samo, po prostu używać innego języka nisz prawicowe, na szeroką pojętą prawice mam odruchy konwulsyjne.
  Możecie mnie nazwać Komuchem, ja sie nie obraże ja sie… uciesze. Za Radinu.

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa