Sąd ograniczył prawa rodzicielskie matce lesbijce

Wrocławski sąd rodzinny zdecydował dzisiaj, że czteroletnia Marysia, o którą walczyły matka z babką, ma zamieszkać z babcią, która stanie się jej rodziną zastępczą. Sąd ograniczył matce, Annie K., prawa rodzicielskie. Zdaniem Anny K. matka nie chciała jej oddać córki, ponieważ jest lesbijką. Babcia zaprzecza i twierdzi, że córka po prostu jest niedojrzała i nie powinna opiekować się dziewczynką. Sąd w uzasadnieniu postanowienia podkreślił, że nie zajmował się kwestią preferencji seksualnych matki dziecka.

Całość artykułu na stronie Gazety Wyborczej

Komentarz: Trudna sprawa, choć z wyrokiem sądu raczej nie sposób dyskutować – przeważyły opinie biegłych, a nie orientacja seksualna matki. Jedno jest pewne, sąd musiał kierować się dobrem dziecka.
Jednak pociesza mnie ten wyrok – matka będzie mogła widywać się z córką, zasądzono mediacje i terapię dla obu kobiet. To mądra decyzja, pozwoli kobietom ułożyć sobie relacje na nowo i z czasem dojdą do porozumienia.

Jest jeszcze jeden aspekt tej historii: Anna nagłośniła sprawę matek lesbijek. Powoli do społecznej świadomości docierają informacje o dzieciach wychowywanych przez homorodziców, więc jest to spory przełom. Tylko głupio jakoś „cieszyć się” z tego faktu w obliczu czyjejś życiowej tragedii…

Trzymaj się Anno!

(mt)

2 komentarzeSąd ograniczył prawa rodzicielskie matce lesbijce

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa