Po komiksie pedalskim… lesbijski komiks już niebawem!

Pod koniec października nakładem wydawnictw Abiekt.pl i Timof i cisi wspólnicy na rynku ukaże się komiks Alison Bechdel „Fun Home. Rodzinna tragikomedia”. Tym razem będzie bardziej poważnie, choć czasem z przymrużeniem oka.

Bechdel to kultowa w Stanach autorka stripów komiksowych, która dwa lata temu opublikowała swój pamiętnik w komiksowej formie. Wśród ciężkich tematów jak stosunki z ojcem pokazuje również odkrywanie własnej tożsamości seksualnej, a także… odkrycie podwójnego życia jej ojca, który w swoim drugim wcieleniu okazuje się homoseksualistą. Rewelacyjnie narysowana, postmodernistyczna powieść graficzna od razu została okrzyknięta arcydziełem i obecnie uchodzi za jeden z najważniejszych komiksów w historii tego medium.

Komiks otrzymał dziesiątki nagród zarówno od gejowsko-lesbijskich organizacji jak i największych amerykańskich mediów. Okrzyknięta książką roku m.in. przez londyński Time. Jak napisał jeden z recenzentów:

Jeśli Vladimir Nabokov byłby lesbijsko-feministyczną autorką komiksów, być może napisałby coś podobnego do tego błyskotliwego, erudycyjnego pamiętnika”

ps1. Znany chyba już wszystkim „Konrad i Paul” dostępny jest w sieci salonów Empik oraz Matras!

ps2. Kolejne komiksy Ralfa Koniga po polsku najpewniej przed końcem roku w księgarniach! Hura, hura!

ps3. Rozwiązanie konkursu „Konrad i Paul” oraz lista laureatów dostępne na tej stronie: http://www.abiekt.pl/konkursy/1

Skomentuj

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa