Plenerowy Darkroom w Warszawie!

… nie, Królikarnia nie zamierza robić konkurencji pikietom.

W sobotę w warszawskiej Królikarni odbędzie się Piknik Kulturalny „Gazety Co Jest Grane” (szczegóły w tejże gazecie w piątek). Tymczasem ujawniono już czym będzie główna atrakcja – plenerowe przedstawienie Darkroom w reżyserii Przemysława Wojcieszka z Teatru Polonia Krystyny Jandy.

Co ciekawe spektakl Darkroom, na podstawie powieści Rujany Jeger pod tym samym tytułem, wśród warszawskiej publiczności zyskał miano kultowego. Sukces historii młodej pary z prowincji, której w wielkim mieście stają na drodze zgryźliwy miłośnik Radia Maryja i przegięty gej mistrz karaoke może być uznany za przykład skutecznego zmainstreamowania queer-spedalenia. Takie czasy!

Piknik Co jest Grane od godz 11.00, park Królikarnia, Warszawa. Przedstawienie o zachodzie słońca. Dojazd: metro Wierzbno, tramwaje 4, 14, 18, 19, 33, 36, autobus 505.

O spektaklu tak pisała Yga Kostrzewa na swoim blogu (notka z 16 czerwca 2006): W Teatrze Polonia zaczynam być coraz częstszym gościem – tym razem „Darkroom” – bo tam premiera za premierą się odbywa. I znów odważna sztuka, z wątkiem gejowskim… Rafał Mohr tak wiarygodnie zagrał geja, że to aż niesamowite na polskiej scenie! I przy okazji fajnego chłopaka-kumpla, który jest w stanie przekonać nawet wiernego fana Radia Maryja – uroczego dziadka. Dobrze się dzieje, iż coraz więcej spektakli, filmów, wystaw porusza wątki homo. Ludzie się do tego z czasem przyzwyczają…

Zapraszamy!

(mm, mt)

11 komentarzy do:Plenerowy Darkroom w Warszawie!
Skomentuj

  

  

  

Obraz CAPTCHY

*

Możesz używać następujących tagów HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Pamiętaj: zamieszczając komentarze akceptujesz regulamin

napisz do nas: listy@homiki.pl

Homiki.pl. Czasopismo zarejestrowane w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga pod nr 2372 więcej »
Nr ISSN: 1689-7595

Powered by WordPress & Atahualpa